Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego. Postawiliśmy na wypoczynek i zieleń!

5
1624

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2019. Głosów w wersji papierowej wpłynęło 4 951, a elektronicznych 31 642. 

Wśród zadań ogólnomiejskich wygrała budowa drogi u. Jaśminowa i Kalinowa a także zakup sprzętu do diagnostyki zwierząt w Miejskich Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Oba zadania zyskały ponad 2 tysiące głosów. Dużym zaskoczeniem z pewnością jest to, że nie wygrał remont kąpieliska w Ochli, który cieszył się ogromnym poparciem radnych i prezydenta.

Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2019. Zadania małe

Z kolei wśród zadań mniejszych królują te związane z wypoczynkiem i zielenią. Będą zatem zielone przystanki autobusowe, City  Tree, czyli ekrany z mszaków absorbujących smog. Inwestycji doczeka się Park Braniborski. To miejsce ma zmienić w przestrzeń przyrodniczo-rekreacyjną. Mieszkańcy zagłosowali także za stworzeniem wypoczynkowej Piast Polany, czy przyjaznym parkiem Braci Gierymskich i wyczyszczeniem kąpieliska Dzika Ochla ze śmieci, wycięciem wodorostów, wysprzątaniem tego miejsa.

W tym roku małą popularnością cieszyły się inwestycje związane z budową parkingu, czy chodnika (wśród zwycięskich zadań tylko jedno dotyczy budowy chodnika i nie ma żadnego parkingu). Odpowiednią liczbę głosów, żeby wygrać, zebrała inwestycja związana z odwilgoceniem Domu Samotnej Matki i Dziecka (ta inwestycja wzbudzała wiele kontrowersji, bo zdaniem znacznej części mieszkańców powinny się na to znaleźć pieniądze w milionowym budżecie miasta). Mieszkańcy również licznie wsparli pomysł onkoczepka. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się także propozycje związane z kolejką szprotawską. Pełny wykaz zadań znajdziecie na stronie urzędu miasta WYNIKI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2019

Poniżej lista zadań, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

 

 

 

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Czy przy ulicy Jaśminowej i Kalinowej w ogóle mieszka 2893 osób? Czy to nie są boczne ulice przy których stoją same domki? Nie rozumiem tego wyniku 🙁

  2. Dla mnie tez dziwny to wynik. Mała ulica, peryferia Zielonej Góry, same domki jednorodzinne (kilka ładnych domków na pięknym terenie za cudowną kasę/kredyt – ciekawe kto tam mieszka). Czyżby aż tyle osób oddało swoje glosy na te ulice. Nawet na dużych osiedlach w centrum miasta ciężko tyle zebrać głosów. Jak wszystko odbyło się legalnie to gratuluję wyniku.
    I najważniejsze pytanie: Dlaczego to zadanie nie realizuje się z budżetu miasta a wykorzystuje się budżet obywatelski.

  3. Moim zdaniem powinno się sprawdzić czy na pewno w ankiecie elektronicznej nie było błędu, i przypadkiem głosy nie szły na budowę ulicy Jaśminowej, bo szczerze mówiąc to nie sądzę żeby ktoś kto nie mieszka na tych ulicach zagłosował na ich budowę.

  4. Moim zdaniem to jakiś przekręt. Gdyby to była jakaś droga przejazdowa, a tak naprawdę to jest w pewnej części droga przez las. Ciekawe czy ktoś weryfikuje czy głosy nie były oddawane np z jednego komputera, bo jeśli ktoś ma dostęp do jakiejś bazy z danymi np pacjentów to mógłby zagłosować bez ich zgody i wykorzystać ich dane. Mam nadzieję że ktoś to porządnie weryfikuję.

  5. Tylko teraz gdzie zgłosić sprawę żeby ktoś zweryfikował czy wszystko się odbyło prawidłowo?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here