Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkania Przyrodników – Zanim zginą maki i kąkole

27 października 2018 o godzinie 16:00 - 17:00

Spotkanie inauguruje cykl zatytułowany Spotkania Przyrodników.
Zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych przyrodą. Będziemy prezentować zagadnienia istotne z punktu widzenia poznawczego, wpisujące się we współczesną problematykę nauk przyrodniczych.
Na początek przedstawiamy problem znikania z naszego krajobrazu gatunków roślin zagrożonych wyginięciem zaliczanych do chwastów, które od dawna były zwalczane ze względu na swoją konkurencyjność w stosunku do roślin uprawnych. Aktualnie do zagrożonych należy około 100 gatunków chwastów, które pełnią ważną funkcję w środowisku naturalnym, a ponadto cieszą nas bogactwem form i barw. Czy faktycznie w przyszłości, spacerując łąkami i polami, możemy nie spotkać maków, chabrów i innych gatunków, nieodłącznie związanych z naszym krajobrazem?
Autorką prelekcji jest dr hab. Halina Ratyńska – profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, jest Lubuszanką. Obecnie pełni funkcję kierownika Zakładu Botaniki Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu K. Wielkiego w Bydgoszczy. Do dzisiaj wiele wiąże ją z winnym grodem. Naukowe zainteresowania autorki obejmują szeroko pojętą geobotanikę: florę, zbiorowiska roślinne i ekologię krajobrazu.

Szczegóły

Data:
27 października 2018
Czas:
16:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Nauki Keplera
Ul. J. Dąbrowskiego 14
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/cnkcentrumprzyrodnicze/