Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Żywa Biblioteka w Zielonej Górze

27 października 2018 o godzinie 15:00 - 19:00

Przyjdź do Norwida i wypożycz ŻYWĄ KSIĄŻKĘ podczas ŻYWEJ BIBLIOTEKI!

Żywa Biblioteka to wydarzenie, podczas którego można wypożyczyć Żywą Książkę – człowieka, reprezentanta mniejszości etnicznej, religijnej, seksualnej, osobę narażoną na wykluczenie społeczne, marginalizację, zmagającą się ze stereotypami ze względu na wykonywany zawód, pasję, działalność społeczną, artystyczną. Żywe książki to także osoby, które na co dzień walczą z trudnościami i wyzwaniami życia codziennego z powodu uwarunkowań fizycznych, psychicznych, czy też niepełnosprawności.

Żywa Biblioteka daje możliwość wypożyczenia Żywej Książki, porozmawiania z nią, zrozumienia jej sytuacji, poznania innego punktu widzenia. Wydarzenie to pomaga walczyć ze stereotypami, schematami, uogólnieniami. Pojawienie się Żywej Książki na półce ŻB nie ma na celu promowania stylu, sposobu życia, zachowań, które reprezentuje, ale to możliwość spotkania się dwóch stron, dialog, który stanowi próbę walki ze stereotypami i uprzedzeniami w stosunku do grupy, której przedstawicielem jest wypożyczona przez nas Żywa Książka.

Serdecznie zapraszamy 27 października o godz. 15 do mediateki Góra Mediów w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida!
Wstęp wolny

www.facebook.com/zywabibliotekaZG/

Szczegóły

Data:
27 października 2018
Czas:
15:00 - 19:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Góra Mediów
WiMBP
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/GoraMediow/