Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jazz u Klema – koncert zespołu Trelecaster

27 września 2018 o godzinie 19:00 - 21:00

Miłośników muzyki synkopowej i rytmicznego brzmienia zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum. Po raz drugi w tym roku proponujemy spotkanie przy Stoliku Klema Felchnerowskiego, przed gmachem naszej instytucji. Podczas plenerowego koncertu wystąpi zespół Trelecaster w składzie: Jarek Treliński (gitary, wokal), Jose Torres (instrumenty perkusyjne), Natalia Szczypuła (wokal), Piotr Treliński (gitary), Żenia Betliński (bas), Wojtek Buliński (perkusja).
W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Witrażowej MZL.

Program wieczoru:
– wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
– koncert zespołu Trelecaster

TRELECASTER, zespół grający współczesną, autorską muzykę instrumentalną, która łączy w sobie elementy wielu gatunków. Wyróżnia się zapadającymi w pamięć melodiami, przestrzennym brzmieniem, dynamiczną sekcją rytmiczną i pełnymi inwencji improwizacjami. Koncerty grupy potwierdzają, że ich muzyki słucha się z dużą przyjemnością i stale rosnącym zaskoczeniem.

Twórczości zespołu nie da się porównać z niczym, co znane jest obecnie na polskim rynku. To muzyka użytkowa, w dobrym tego słowa znaczeniu, bez „terminu ważności do spożycia”.

Założycielami zespołu są Jarek Treliński i Piotrek Treliński. Pierwszy z nich to gitarzysta od lat grający w zespole Raz Dwa Trzy, a w przeszłości w duecie Kulczyński-Treliński i w zespole Feeling Station. Utwór “Trudno nie wierzyć w nic”, do którego napisał muzykę, został uhonorowany Fryderykiem za najlepszą piosenkę roku 2004. Piotrek Treliński to gitarzysta młodego pokolenia, aktywnie działający na wrocławskiej scenie muzycznej, swobodnie poruszający się w różnych stylistykach i gatunkach muzycznych.

Fot. Maciej Gniazdowski

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej , Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

Szczegóły

Data:
27 września 2018
Czas:
19:00 - 21:00
Kategoria:
,

Miejsce

Muzeum Ziemi Lubuskiej
ul. Al. Niepodległości/15
Zielona Góra,
+ Google Map
Telefon:
+48 68 327 23 45