Trwa budowa ścieżki w Ochli (ZDJĘCIA, WIDEO)

2
862
fot. ZielonaNews.pl

W styczniu miasto podpisało umowę na budowę ścieżki rowerowej w Ochli. Trasa już powstaje. Realizacją inwestycji zajmuje się firma INFRAKOM Kościan Sp. z o.o. Będzie prawie 4 km nowych ścieżek w tym rejonie.

Nowa ścieżka w Ochli. Budowa trwa

Prace by przy budowie ścieżek już trwają. Pierwsza ścieżka powstanie od ronda Zesłańców Sybiru do zbiornika „Dzika Ochla” (dł. ok. 1,6 km). Drugi odcinek powstanie od zbiornika „Dzika Ochla” w kierunku Ochlii, aż do ul. Ochla – Leśna (dł. ok. 2,6 km). Podczas styczniowej konferencji prasowej Piotr Klapsa, przedstawiciel firmy INFRAKOM Kościan Sp. z o.o zapewnił, że firma ma już doświadczenie w budowie ścieżek rowerowych. W ich dorobku jest m.in. ścieżka w Poznaniu nad Wartą. Przypomnijmy, że budowa tej ścieżki rowerowej spotkała się ze sprzeciwem części mieszkańców. (czytaj więcej: “Nie” dla budowy ścieżki rowerowej w tym miejscu lub Ścieżka rowerowa w Ochli musi powstać właśnie tu)

Poza ścieżką w Ochli powstanie ok. 40 km nowych dróg rowerowych, zarówno na terenie starej, jak i nowej Zielonej Góry.

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Wiele ścieżek rowerowych buduje się celowo jako ciągi pieszo- jezdne oddzielone od jezdni pasmem drzew ze względu na bezpieczeństwo ich użytkowników. Tłumaczenie , że konieczność wykonania ścieżki rowerowej w Ochli w taki, a nie inny sposób spowodowana jest niebezpieczeństwem jazdy przez las o zmroku. Która rozsądna kobieta wybierze ścieżkę rowerową przez las po zmroku . Jazda po zmroku każdą ścieżką może mieć swoje skutki. Zielona Góra traci miano „Zielonego Grodu”. Dziwię się ,że w dobie walki ze smogiem wycina się wielkie zielone płuca miasta, a o rewitalizacji byle skwerku „bębni się ” na całe województwo.

  2. Zdjęcia ilustrują dlaczego ścieżki buduje się przy drodze, bo dalej w las maszyny nie wjadą.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here