Rosną ekrany akustyczne przy S3. Trzeba liczyć się z utrudnieniami (ZDJĘCIA)

1
321
fot. ZielonaNews.pl

Trwa budowa ekranów dźwiękochłonnych przy S3. Wzmożony ruch i zwężona jezdnia drogi ekspresowej, a także ograniczenie prędkości wpływa na tworzenie się tutaj korki. Trzeba liczyć się z utrudnieniami, zwłaszcza na weekend. Utrudnienia mają potrwać do końca roku. 
Utrudnienia na S3 koło Zielonej Góry. Trwa budowa ekranów akustycznych

Wraz z rozpoczęciem zostały wprowadzone ograniczenia w postaci zwężenia do jednego pasa ruchu i ograniczenia prędkości do 60 km/h. – Lokalizacja prowadzonych robót, a tym samym utrudnień w ruchu, będzie się zmieniać w zależności od miejsca prowadzonych prac – informowała w czerwcu A. Jakubowska (czytaj więcej: Rusza budowa ekranów przy S3).

Ekrany akustyczne przy S3. Będzie „Zielona ściana”
Wszystkie ekrany będą mieć konstrukcję pochłaniającą typu „Zielona ściana’”. – Najdłuższy i najwyższy ekran stanie na wysokości Osiedla Pomorskiego w Zielonej Górze, pomiędzy węzłami Zielona Góra Północ i Zielona Góra Południe, gdzie pojawią się dwa rzędy konstrukcji chroniącej mieszkańców przed hałasem – wyjaśniała w czerwcu A. Jakubowska. Ekrany od strony osiedla będą miały wysokość 8 metrów i długość 400 metrów. Będą miały także nadbudowę pod kątem 45 stopni. Na wysokości osiedla Pomorskiego pojawi się także dodatkowy rząd ekranów między jezdniami. Ten będzie miał długość 350 metrów i wysokość 7 metrów.

Mieszkańcy Zielonej Góry czekali na ekrany akustyczne
Mieszkańcy os. Pomorskie i os. Śląskiego od dawna czekają na nowe ekrany akustyczne przy S3.Ruch na drodze ekspresowej przy S3 jest uciążliwy dla mieszkańców bloków znajdujących się nieopodal. Od dłuższego czasu zwracali uwagę na konieczność budowy nowych ekranów akustycznych, które chroniłyby przed hałasem generowanym przez samochody jeżdżące po drodze ekspresowej.  (czytaj więcej: Ekrany akustyczne przy S3) .

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Chwileczkę, a dlaczego te ekrany nie „rosną” po właściwej stronie tylko w jej połowie ?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here