Rusza budowa ekranów przy S3. Będą utrudnienia! (MAPA)

0
704
fot. ZielonaNews.pl

W poniedziałek 6 czerwca rozpocznie się budowa ekranów akustycznych przy S3. –  Do końca roku jezdnia drogi ekspresowej będzie zwężona do jednego pasa ruchu, a prędkość ograniczona – informuje Anna Jakubowska z GDDKiA.
Mieszkańcy os. Pomorskie i os. Śląskiego od dawna czekają na nowe ekrany akustyczne przy S3.Ruch na drodze ekspresowej przy S3 jest uciążliwy dla mieszkańców bloków znajdujących się nieopodal. Od dłuższego czasu zwracali uwagę na konieczność budowy nowych ekranów akustycznych, które chroniłyby przed hałasem generowanym przez samochody jeżdżące po drodze ekspresowej. Procedury trwały długo, ale lada dzień ruszą prace budowlane  (czytaj więcej: Ekrany akustyczne przy S3) . – Dziewięć lat zabiegałem o to, ale się doczekałem – komentuje, nie kryjąc zadowolenia, radny Jacek Budziński.
Utrudnienia przy S3 w związku z budową ekranów akustycznych

Prace ruszą już dziś, 6 czerwca. Najpierw będą budowane ekrany na wysokości Zielonej Góry Raculi pomiędzy węzłami Zielona Góra Południe i Niedoradz, na jezdni w kierunku południowym. – W związku z rozpoczęciem prac wprowadzone zostanie ograniczenie w ruchu w postaci zwężenia jezdni do jednego pasa ruchu oraz ograniczenia prędkości do 60 km/h. Lokalizacja prowadzonych robót, a tym samym utrudnień w ruchu, będzie się zmieniać w zależności od miejsca prowadzonych prac – informuje A. Jakubowska. Szczegółowe lokalizacje ekranów znajdziecie poniżej na mapie.
fot. GDDKiA

 

Jakie będą ekrany przy S3?
Wszystkie ekrany będą mieć konstrukcję pochłaniającą typu „Zielona ściana'”. – Najdłuższy i najwyższy ekran stanie na wysokości Osiedla Pomorskiego w Zielonej Górze, pomiędzy węzłami Zielona Góra Północ i Zielona Góra Południe, gdzie pojawią się dwa rzędy konstrukcji chroniącej mieszkańców przed hałasem – wyjaśnia A. Jakubowska. Ekrany od strony osiedla będą miały wysokość 8 metrów i długość 400 metrów. Będą miały także nadbudowę pod kątem 45 stopni. Na wysokości osiedla Pomorskiego pojawi się także dodatkowy rząd ekranów między jezdniami. Ten będzie miał długość 350 metrów i wysokość 7 metrów.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here