Radny chce budowy ścieżki rowerowej przy ul. Zacisze. Co na to magistrat?

0
422
fot. Google Maps

Radny Marcin Pabierowski zwrócił się do urzędu z interpelacją w sprawie wykonania ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Zacisze. – Zapewni mieszkańcom bezpieczny przejazd rowerem od ul. Prostej, gdzie znajduje się stacja rowerowa, do ul. Al. Wojska Polskiego – wyjaśnia M. Pabierowski.
Radny chce budowy ścieżki rowerowej przy ul. Zacisze

Radny M. Pabierowski podnosi, że realizacja inwestycji jest podyktowana zwiększonym ruchem samochodowym z uwagi na inwestycje handlowe lokalizowane wzdłuż ul. Zacisze. – Dodatkowo stan nawierzchni istniejącego ciągu komunikacyjnego wykonanego z płyt chodnikowych nastręcza trudności w jeździe rowerem lub hulajnogą z uwagi na nierówności nawierzchni oraz nieregularne wystające krawężniki – wyjaśnia radny. Podkreśla, że wydzielenie osobnej ścieżki rowerowej zwiększyłoby komfort w przemieszczaniu się.  – Proszę o informację, na jakim etapie są prace planistyczne ścieżki oraz kiedy możliwy będzie termin realizacji inwestycji – pyta radny.

Co na to magistrat?
Magistrat w odpowiedzi na interpelację radnego wyjaśnia, że koncepcja budowy ścieżki w tym miejscu już jest, ale ma związek z planami przebudowy całej ul. Zacisze. Niestety póki co brak funduszy na realizację inwestycji. – Z uwagi na ograniczone środki finansowe nie planuje się jej realizacji w najbliższym czasie – wyjaśniają urzędnicy. Co prawda, magistrat zaplanował na ten rok kilkadziesiąt inwestycji drogowych (Sprawdź, jakie), a wśród nich była także rozbudowa ul. Zacisze na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. Prostej, ale już wcześniej informował, że jej realizacja będzie uzależniona od pozyskania funduszy z zewnątrz. –  – Informuję, że bez uzyskania zewnętrznych źródeł finansowania inwestycja nie będzie realizowana – informowała nas na początku roku Monika Zapotoczna z biura prasowego Urzędu Miasta. (czytaj także: Co z przebudową ul. Zacisze i ronda przy al. Wojska Polskiego, ul. Zacisze i Wyszyńskiego? (SONDA) i Ul. Zacisze zmieni się w ulicę czteropasmową, a przy al. Wojska Polskiego będzie rondo i Co z budową ronda przy ul. Zacisze?

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here