Co z przebudową ul. Zacisze i ronda przy al. Wojska Polskiego, ul. Zacisze i Wyszyńskiego? (SONDA)

9
1592
fot. ZielonaNews.pl

Budżet na 2021 rok zatwierdzony. Magistrat zaplanował kilkadziesiąt inwestycji drogowych (Sprawdź, jakie). Wśród nich jest także rozbudowa ul. Zacisze na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. Prostej. Próbowaliśmy ustalić, jakie miasto ma plany. O budowę ronda zapytał także radny Sławomir Kotylak.

Rozbudowa ul. Zacisze w Zielonej Górze
W budżecie na rok 2021 zapisane jest niecałe 178 tys. na rozbudowę tej drogi. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami magistratu ul. Zacisze ma być rozbudowana do trzech pasów ruchu wraz ze ścieżkami rowerowymi (czytaj: Co z budową ronda na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Zacisze?). Koszty zmian, wraz z przebudową skrzyżowania są ogromne, bo liczone w milionach. Jak informował w lutym ubiegłego roku Krzysztof Kaliszuk, koszt całej inwestycji wraz z budową ronda to wydatek rzędu 20 mln zł, z czego 12 mln zł to koszt przebudowy drogi.  – Departament Zarządzania Drogami ma w planach optymalizację kosztów samego skrzyżowania – tłumaczył w lutym ubiegłego roku K. Kaliszuk.

Muszą być dodatkowe pieniądze
W sprawie rozbudowy ul. Zacisze wysłaliśmy pytanie do biura prasowego urzędu miasta w Zielonej Górze. Chcieliśmy się dowiedzieć, na czym będzie polegała rozbudowa ul. Zacisze na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. Prostej (czyli inwestycji, która jest wpisana w budżecie miasta na rok 2021). W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że inwestycja jest uzależniona od środków zewnętrznych. – Informuję, że bez uzyskania zewnętrznych źródeł finansowania inwestycja nie będzie realizowana – poinformowała nas Monika Zapotoczna z biura prasowego UM.

Radny znów pyta
Z kolei dziś w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się pytanie radnego S. Kotylaka, który po raz kolejny pyta o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego, al. Wojska Polskiego i ul. Zacisze. – Proszę o przedstawienie nowej koncepcji budowy ronda wraz z uzasadnieniem wybranego wariantu i zaplanowanym harmonogramem – pytał radny. Magistrat najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dwóch tygodni odpowie na pytanie radnego. O treści odpowiedzi poinformujemy.

Aktualizacja: Co z budową ronda? Zobacz odpowiedź magistratu: https://www.zielonanews.pl/co-z-budowa-ronda-na-skrzyzowaniu-ul-wojska-polskiego-i-ul-zacisze-57601/

Czy Waszym zdaniem powinno w tym miejscu powstać rondo?

Czy na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego, ul. Zacisze i Wyszyńskiego powinno powstać rondo?

PODZIEL SIĘ

9 KOMENTARZE

  1. Po co tam rondo postawić dobrą sygnalizację i po bólu, zrobić dodatkowe prawoskręty na trzecim pasie i to wystarczy a resztę pieniędzy przeznaczyć na remont ul.Rajskiej i Ludowej.

  2. Mydlą oczy z budową ronda i to od lat. Teraz mówią, że już zapisali w budżecie środki na rondo ale będą robić jak dobry wujek się dołoży. Jak nie da to znowu klapa.

  3. Wystarczy sygnalizacja bezkolizyjna.
    Termin wymiany sygnalizacji starego typu (kolizyjnych) upłynął zgodnie z przepisami w 2008r.
    lecz miasto nic sobie z tego dalej nie robi (od 12 lat). Wystarczy dobrze poczytać przepisy.

  4. Brawo dla wieloletniego prezydenta miasta, że po dekadach obiecanek mozna już jeździć tym rondem. A nie… sorry.

  5. Skoro wszyscy chcą tego ronda i to od lat – to przecież to jest ważniejsza inwestycja bo zaważa na życiu kierowców i pieszych! ważniejsza niż jakiś tam parking dla urzędników za kilkanaście milionów pod palmiarnią!!!!!!

  6. a na to pieniądze się znajdują 30 milionów na nowy piętrowy parking przy palmiarni.. a rondo jest przecież ważniejsze

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here