Prawne aspekty zakupu nieruchomości w Hiszpanii – poradnik dla początkujących

0
81
fot. materiały prasowe

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się zakupem nieruchomości za granicą. Jedną z najatrakcyjniejszych destynacji jest Hiszpania. To piękny kraj, który cieszył się zawsze dużą popularnością wśród turystów. Zamożni klienci często decydują się na zakup nieruchomości w tym kraju. Chociaż wydaje się to skomplikowane, tak naprawdę wcale takie nie jest.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup nieruchomości w Hiszpanii?

Hiszpania słynie z łagodnego i słonecznego klimatu. Również zimą pogoda jest dobra, co sprawia, że właściwie przez cały rok można spędzać czas na świeżym powietrzu. Hiszpańskie wybrzeże obfituje w wyjątkowo piękne krajobrazy. Dla miłośników słońca, kąpieli morskich i sportów wodnych przebywanie nad morzem stanowi wyjątkową atrakcję. Warto ponadto wspomnieć o bogatej historii i kulturze tego kraju. Ciekawy jest zarówno tradycyjny folklor, jak i współczesne rozwiązania. Hiszpańska kuchnia jest wyjątkowo smaczna, a potrawy przyrządza się ze świeżych składników. Nieruchomości w Hiszpanii są atrakcyjne zarówno dla osób, które chcą zmienić miejsce zamieszkania, jak i dla przedstawicieli biznesu, którzy traktują je w sposób inwestycyjny. Warto rozważyć zakup domu lub apartamentu również dlatego, że ich ceny są porównywalne do tych w innych regionach Europy.

Na jakie trzeba się przygotować formalności?

Jeśli planujesz zakup nieruchomości w Hiszpanii, Costa Delux może znacząco ułatwić to zadanie. Dzięki nam zarezerwujesz nieruchomość, która Ci się spodoba, a następnie zostaniesz poprowadzony przez cały proces związany z zakupem. Na początku podpisuje się umowę przedwstępną, która umożliwia rezerwację konkretnej nieruchomości. Następnie trzeba umówić wizytę u notariusza, która może wymagać obecności tłumacza przysięgłego. Jeśli jej termin jest odległy konieczne jest ponadto wpłacenie zaliczki w wysokości od 3 do 10 tysięcy euro. Chociaż możesz pokryć koszty zakupu z własnych środków, warto mieć świadomość, że lokalne banki finansują nawet 70% inwestycji. Dla wielu osób stanowi to bardzo dobrą wiadomość. Zdolność kredytowa oceniana jest w oparciu o polskie zeznanie podatkowe PIT i CIT. Co istotne zaciągnięcie pożyczki za granicą w żaden sposób nie obciąża zdolności kredytowej w Polsce. Jeśli zdecydujesz się kupić nieruchomość na firmę możesz spodziewać się zwrotu nawet 10% kosztów w ramach podatku VAT. Przed podjęciem decyzji, warto dokładnie wszystko przemyśleć, a najlepiej skonsultować się ze specjalistami.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here