Park dinozaurów – wyjątkowy pomysł na weekend

0
799
dinozaur w parku dinozaurów

Park dinozaurów to miejsce, gdzie teraźniejszość spotyka się z prehistorią. Może być niezapomnianym przeżyciem dla dzieci i dorosłych – wiek nie gra roli! Co to jest park dinozaurów i co tam znajdziemy? Które parki dinozaurów są warte odwiedzenia? Przekonasz się w tym artykule!

Co to park dinozaurów?

Park dinozaurów to przede wszystkim miejsce, gdzie obejrzymy ogromne modele dinozaurów naturalnej wielkości i zdobędziemy garść ciekawostek dotyczących tych majestatycznych prehistorycznych stworzeń. Nierzadko czeka na nas ścieżka edukacyjna dotycząca prehistorii i początków życia na naszej planecie.

Czy park dinozaurów to sama żmudna nauka? Oczywiście, że nie! To przede wszystkim doskonała zabawa, mnóstwo atrakcji, możliwość poznania niesamowitych miejsc i poszerzenia wiedzy swojej i dziecka.

modele dinozaurów

Garść informacji o dinozaurach

Czy jakaś wiedza o majestatycznych dinozaurach jest wymagana przed wybraniem się do parku dinozaurów? Absolutnie nie, wszystkiego możesz dowiedzieć się na miejscu! Zebraliśmy tutaj jednak kilka ciekawostek o dinozaurach, które możesz opowiedzieć dzieciom lub którymi zaskoczysz towarzystwo.

 • Dinozaury pojawiły się w erze mezozoicznej, w okresie nazywanym triasem. Era ta rozpoczęła się 250 milionów lat temu, a skończyła około 65 milionów lat temu, kiedy to dinozaury wyginęły.
 • Uważa się, że najbardziej prawdopodobną przyczyną wyginięcia dinozaurów był wybuch megawulkanu lub uderzenie asteroidy w Ziemię.
 • Słowo dinozaur wywodzi się z języka greckiego i dosłownie oznacza straszny jaszczur.
 • Osoba, która zajmuje się studiowaniem i badaniem dinozaurów, jest nazywana paleontologiem.
 • Dinozaury, które były największe (na przykład Brachiosaurus), wcale nie były mięsożerne. Żywiły się roślinami!
 • Nie wiadomo do końca, jak wyglądały dinozaury. Przypuszcza się nawet, że T-Rex mógł mieć pióra!
 • Dinozaury często zjadały kamienie. Skały pozostawały w żołądku gada i wspomagały trawienie.
 • Największy dinozaur lądowy został nazwany Argentynozaurem.
 • Obecnie najbliższymi potomkami dinozaurów są ptaki.
 • Velociraptory były wielkości indyka.

Z tą wiedzą możesz już śmiało wyruszać do parku dinozaurów, by spotkać się z nimi oko w oko!

posąg pterodaktyla

Kilka ciekawostek o najbardziej znanych dinozaurach

 • Tyranosaurus Rex. Ten potężny drapieżnik lądowy osiągał nawet do 6 metrów wysokości i aż 12 metrów długości. Kiedy Tyranozaurowi wypadał ząb (na przykład w wyniku walki z innym dinozaurem), na jego miejscu wyrastał nowy.
 • Argentynozaur. Jak wspomniano wcześniej, był to największy dinozaur lądowy. Osiągał wysokość nawet 40 metrów – to tyle, ile kilkupiętrowy blok! Jego kręgi szyjne osiągały długość nawet 1 metra.
 • Pterodaktyl. Wbrew powszechnemu przekonaniu pterodaktyle nie są z definicji dinozaurami, a gadami latającymi! Posiadał w dziobie ostre zęby i żywił się najprawdopodobniej rybami.
 • Triceratops. Pomimo groźnego wyglądu i trzech ostrych rogów, był zwierzęciem roślinożernym. Kołnierz i rogi służyły mu przede wszystkim do obrony przed napastnikami.
 • Stegozaur. Jego mózg był bardzo mały i słabo rozwinięty. Na całym grzbiecie posiadał dwa rzędy kolorowych, twardych płyt kostnych.

triceratops

Atrakcje obok parku dinozaurów

Parki rozrywki mają to do siebie, że bardzo często występują w grupach, dlatego często na terenie parku dinozaurów lub w okolicy znajdziemy również inne atrakcje. Czego możemy się spodziewać?

Park linowy

Park linowy nierzadko występuje tuż obok parku dinozaurów. Jeśli Ty lub Twoje dzieci macie ochotę na ekscytującą wspinaczkę, to właśnie park linowy z mnóstwem sznurów, mostów i drabinek zapewni Wam świetną zabawę.

Plac zabaw

Nie da się ukryć, że parki dinozaurów czy parki rozrywki są miejscami przeznaczonymi przede wszystkim dla najmłodszych pociech. Z tego właśnie powodu obecność placu zabaw w takim miejscu nikogo nie powinna zaskoczyć. Obecność placów zabaw jest zatem normą, dzięki której Twoje dzieci będą mogły aktywnie spędzić czas w przerwie od oglądania majestatycznych dinozaurów. Pamiętaj jednak, że place zabaw mogą być zatłoczone i bezwzględnie należy dbać o bezpieczeństwo dziecka.

Park rozrywki

Kiedy mowa o parku rozrywki, większość z nas pewnie od razu ma na myśli Energylandię, ogromny park rozrywki w Zatorze, w którym znajdziemy mnóstwo zjeżdżalni, karuzel i kolejek. Ten park zapewnia wyjątkowy czas i rozrywkę dla całej rodziny! Atrakcji jednak może być tak wiele, że nie zdążymy odwiedzić wszystkich jednego dnia. Wtedy najlepszym rozwiązaniem może być na przykład Hotel Energylandia, gdzie dostaniemy bilety do parku rozrywki w cenie pobytu!

karuzela w parku rozrywki

Park dinozaurów – idealne miejsce do spędzenia czasu z całą swoją rodziną i znajomymi

Park dinozaurów jest niesamowitym miejscem, gdzie na własne oczy ujrzymy modele dinozaurów w skali 1:1, poszerzymy swoją wiedzę o tych fascynujących zwierzętach, dowiemy się, jakie były okresy geologiczne i poszerzymy krąg swoich zainteresowań, a to wszystko często w atrakcyjnej, interaktywnej formie, z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Zachęcamy dużych i małych miłośników dinozaurów do odwiedzenia najbliższego parku i życzymy niezapomnianych wrażeń!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here