Osiedla Zacisze ma swój napis. Będą następne? (SONDA)

2
350
fot. ZielonaNews.pl

Najpierw pojawił się napis I Zielona na Wzgórzach Winnych. Nieco później pojawił się napis Osiedle Przyjaźni. Teraz mamy kolejny: Osiedle Zacisze. Czy takie napisy pojawią się w całym mieście?

Czytaj dalej za reklamą —>Podświetlany napis informuje też o stanie powietrza

Napis “Osiedle Zacisze” to inicjatywa zielonogórskiego radnego Roberta Górskiego. Radny w ubiegłym roku podobny napis ufundował z tzw. puli radnego na na skraju ul. Węgierskiej i ul. Wyszyńskiego. Napis ma 14 metrów szerokości i 1,16 m wysokości. – Jest wyposażony w podświetlenie LED programowalne i sterowane mikrokontrolerem. Można ustawiać dowolną kolorystykę – wyjaśnia radny. Domyślnie kolor zależy od stanu powietrza, co znaczy, że jeśli świeci na zielono, to stan powietrza jest dobry,. A jak na czerwono to powinniśmy się wystrzegać długich spacerów. – Napis zasilany jest z panelu fotowoltaicznego, który przekształca energię słoneczną w elektryczną, całość z serwisem kosztuje około 45 tysięcy złotych – wyjaśnia radny.

Czytaj dalej za reklamą —>Czy chcemy więcej takich napisów w mieście

Sam napis jednym się podoba, a  innym nie. Zdaniem niektórych inicjatywa jest fajny, innych, że zbędne wydawanie pieniędzy. (Zobaczcie dyskusje na naszym fanpage). Zapytaliśmy radnego, czy podobne instalacje powstaną w innych częściach miasta. – To zależy czy mieszkańcom się spodobają – wyjaśnia radny. I w związku z tym pytamy Was o zdanie zapraszając do udziału w naszej sondzie (poniżej).

Czytaj dalej za reklamą —>Czy tego typu napisy powinny pojawić się na innych osiedlach? 

 

Taki napis pojawił się na os. Zacisze. Czy takie instalacje powinny być na każdym osiedlu? #zielonagora

Publiée par Zielona News sur Mardi 22 octobre 2019

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Jest to tak potrzebne, jak druga dziura w zadku. Prymitywna czcionka, grubo ciosana, nijaka. Podświetlone zapewne led-ami, bo nie wierzę, że ktoś się pokusił o prawdziwy neon (zresztą nie mógłby wtedy stać na ziemi – delikatne szkło neonu zaraz by stłukli). A pomiędzy ledami a neonem jest przepaść – oczywiście na korzyść tego drugiego.
    Jestem na NIE przynajmniej w tak ordynarnej formie, jaką tu widzimy.

    ps. w Poznaniu na dachach niektórych osiedli mają prawdziwe neony. I to miałoby sens.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here