Od marca rusza rower miejski. Będą też nowe stacje!

2
873
fot. ZielonaNews.pl

Zielonogórski Rower Miejski cieszył się w ubiegłym sezonie ogromnym powodzeniem. Sam rzecznik firmy Nextbike, Marek Pogorzelski, w rozmowie z nami wyznał, że ilość wypożyczeń była imponująca (czytaj więcej: Imponujący wynik roweru miejskiego).  A już od 1 marca znów będziemy mogli skorzystać z jednośladów. Dodatkowo pojawią się trzy nowe stacje.

Gdzie pojawią się nowe stacje?

Pod koniec lutego rowery będą rozwożone do stacji, tak żeby w nocy z 28 lutego na 1 marca można było rowery wypożyczyć. – Pojawią się trzy kolejne stacje i 30 rowerów. W nowej dostawie będą 3 rowery cargo/familijne. Razem będzie ich już 13. W tym roku do dyspozycji będziemy mieć 400 rowerów na 40 stacjach – poinformował Robert Górski, radny i prezes stowarzyszenia Rowerem do Przodu. Nowe stacje pojawią się w trzech lokalizacjach: ul. Francuska/Dunikowskiego (wygrana w BO2019), Nowa/Browarna na rowerostradzie Zielona Strzała a także ul. Zjednoczenia/Dekoracyjna. 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Na os. Przyjaźni/Zacisze stacja przy stacji, a w kwartale miasta między Podgórną a Kożuchowską 1 (!) sztuka. Gdzie tu logika? Gdzie równe traktowanie mieszkańców całego miasta?

  2. Na ul. Podgórnej z Waryńskiego praktycznie nigdy nie ma rowerów. Wszystkie znikają o świcie.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here