Wkrótce zniknie miejski rower. Ale liczba wypożyczeń jest imponująca!

0
1667
fot. ZielonaNews.pl

Od 1 grudnia nie będziemy mogli wypożyczyć roweru miejskiego. Na sezon zimowy zostaną one przewiezione do magazynu. To tu będą konserwowane i naprawiane. Znów skorzystać z nich będziemy mogli od 1 marca. Póki co, rzecznik firmy nie kryje, że w Zielonej Górze rower miejski cieszy się zaskakująco dużą popularnością.

Kiedy koniec sezonu na rower miejski w Zielonej Górze

Pod koniec sierpnia został uruchomiony system roweru miejskiego a już musimy się z nim żegnać.

Wrócą, proszę się nie obawiać. To tylko taka przerwa – pociesza Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike. W piątek, 30 listopada, o północy wyłączona zostanie możliwość wypożyczenia roweru. – Następnie w ciągu kilku najbliższych dni rowery będą przewożone do magazynu, gdzie zostaną zabezpieczone na zimę. Będą poddane konserwacji, wykonane zostaną odpowiednie naprawy, wymieniane będą części. Pod koniec lutego dokonujemy odwrotnej operacji. Rozwozimy rowery, żeby w nocy z 28 lutego na 1 marca można było rowery wypożyczyć – wyjaśnił dla ZielonaNews.pl Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike.

Do tej pory rower wypożyczono ponad 190 tys. razy. Najlepszym miesiącem pod kątem wypożyczeń był wrzesień. – Daje to wynik ok. 500 wypożyczeń na rower. Jest to imponująca liczba, biorąc pod uwagę, że sezon był niepełny. W innych miastach podczas całego sezonu jeden rower jest wypożyczany od 600-1000 razy – wyjaśnia M. Pogorzelski. Podkreśla, że wynik jest naprawdę znakomity, tym bardziej, że nie korzystaliśmy z rowerów w okresie wiosennym, gdzie liczba wypożyczeń zwykle jest największa. Przypomniał także, że użytkownicy systemu Nextbike mogą również wypożyczać rowery w innych miastach zarówno w kraju jak i zagranicą. – W większości miast, gdzie działa system Nextbike jest taka możliwość. Warto jednak sprawdzić cenniki wypożyczeń, bo w zależności od lokalizacji mogą być one inne – wyjaśnił.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here