Nowy park handlowy przy ul. Wrocławskiej ma być gotowy za rok

2
2801
fot. materiały prasowe

Miał powstać obiekt handlowy przy ul. Wrocławskiej, w miejscu po hali ludowej. Ale nic się tam nie dzieje. Kiedy coś się ruszy? – zapytał nas Czytelnik. Odpowiadamy. 

Już w czerwcu informowaliśmy o planach dotyczących zmian w okolicach byłej Estrady (czytaj: W miejscu po Estradzie przy ul. Wrocławskiej powstanie park handlowy)  To tu miało powstać rondo (na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Sienkiewicza), a także park handlowy. Jak się okazuje, prace wre, ale nie na placu budowy, a w urzędach.

Najpierw dokumentacja

Czekamy na pozwolenia na budowę – powiedziała nam Ewa Bobkowska, prezes zarządu firmy P.A. Nova, która podejmuje się realizacji inwestycji na tym terenie. Prace ruszą prawdopodobnie na początku przyszłego roku. – Chyba, że pogoda dopisze, to może jeszcze w tymwyjaśniła prezes.

Na terenie po byłej Estradzie zaplanowana jest budowa trzech obiektów o łącznej wielkości ok. 5-6 tys. mkw. Będzie tez parking na ok. 350 miejsc. – Dwa obiekty będą miały parter i piętro. A trzeci będzie tylko parterowy. Parter mamy już wynajęty. Jeśli chodzi o piętro to na jednym z budynku, na powierzchni 1500 mkw będzie fitness – zdradziła prezes P.A. Nova.

Budowa ronda przy ul. Wrocławskiej

Wraz z budową obiektów ma być budowane także rondo. – I w tym przypadku czekamy na pozwolenie – wyjaśniła E. Bobkowska. I dodała, że otwarcie nowego parku planuje się na wrzesień przyszłego roku. Koszt inwestycji oszacowano na 45-48 mln zł. Prace przy przebudowie skrzyżowania i budowie parku handlowego będą toczyły się równolegle.

fot. materiały prasowe

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Chyba jednak, nic się nie dzieje, bo ileż można czekać na pozwolenie na budowę ronda, nawet jeśli droga nie jest miejska a wojewódzka? Może inwestor wycofał się po panach FocusMalla? A może czeka, aż odkupi od właściciela działkę gdzie miał powstać hotel?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here