W miejscu po Estradzie przy ul. Wrocławskiej powstanie park handlowy (WIZUALIZACJE)

4
5137
fot. materiały prasowe

– Posiadamy prawie 2 hektary działki w centrum miasta. Mamy zgodę od prezydenta na przebudowę obecnego skrzyżowania na rondo, co usprawni ruch w mieście. Jest to wszystko na nasz koszt – mówiła Ewa Bobkowska, prezes zarządu firmy P.A. Nova, która podejmuje się realizacji inwestycji na tym terenie. Za swoje pieniądze przebuduje skrzyżowanie. Postawi też park handlowy.

Nowe rondo i sklepy w Zielonej Górze

Rondo powstanie na skrzyżowania ul. Sienkiewicza i ul. Wrocławskiej. W miejscy po Estradzie powstaną trzy obiekty handlowe o łącznej wielkości ok. 5-6 tys. mkw. Będzie tez parking na ok. 350 miejsc.  – Będzie tam park handlowy i market jednego z operatorów sieci spożywczych – zdradziła prezes firmy P.A. Nova. Konkretnych informacji na temat marek, które miałyby się pojawić tutaj, nie chciała zdradzać. – Mamy to już skomercjalizowane. Ale póki się szyldów nie wiesza, to się nie ujawnia takich informacji. To jest bardzo dobry punkt, więc z wynajmem nie ma najmniejszych problemów – mówiła Bobkowska.

Kilkadziesiąt milinów złotych

Koszt inwestycji oszacowano na 45-48 mln zł (wraz z przebudową skrzyżowania). Koniec prac zaplanowano na lato przyszłego roku. – Jeszcze w tym roku chcemy przystąpić do prac. Myślę, że będzie to wrzesień– wyjaśniła Bobkowska. Firma od 10 lat jest notowana na giełdzie papierów wartościowych. – Mamy własne cztery galerie handlowe, kilka parków handlowych. Jesteśmy spokojni o tę inwestycję – mówiła Bobkowska.

Prace przy przebudowie skrzyżowania i budowie parku handlowego będą toczyły się równolegle. Także na jeden z działek (widocznej na mapie) ma powstać hotel. Jest to jednak teren innego inwestora, nie wiadomo, kiedy miałaby rozpocząć się jego budowa.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Beznadziejny projekt urbanistyczny. Archtektura schowana w glebi a z przodu parkingi. Dobra architektira winna być od frontu!

  2. To nie będzie żaden park handlowy tylko np. market DINO z kilkoma boksami handlowymi na wynajem jak to jest zrobione na ul. Sulechowskiej. Plusem na pewno, będzie budowa ronda w tym miejscu.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here