Noc Biologów na Uniwersytecie Zielonogórskim

0
262
fot. ZielonaNews.pl

Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na 12. już edycję Nocy Biologów na Uniwersytecie Zielonogórskim, która tradycyjnie odbędzie się w drugi piątek stycznia (13 stycznia 2023 r.). \

– W tym roku hasłem przewodnim jest Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość. Na wiele wykładów, zajęć laboratoryjnych czy warsztatów już brakuje miejsc, ale fani biologii z pewnością znajdą jeszcze dla siebie miejsca na kilku wykładach, na które nie ma limitów miejsc, ani ograniczeń wiekowych. To samo dotyczy wykładów on-line! (zapisy i szczegółowy program znajdują się na stronie http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=zielonagora ) – informuje Ewa Sapeńko, rzeczniczka UZ.

W tym roku zajęcia na Wydziale Nauk Biologicznych UZ rozpoczną się już o godz. 11.00 w siedzibie Wydziału przy ul. prof. Z. Szafrana 1 (bud. A-8), gdzie odbędą się wszystkie spotkania. Laboratoria, warsztaty, wykłady, quizy i gry przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Na większość, jak zawsze, obowiązuje rezerwacja miejsc.

– Noc Biologów jest imprezą ogólnopolską, która po raz pierwszy została zorganizowana w 2012 r. 13 stycznia 36 uczelni i ośrodków naukowych otworzy swoje podwoje dla miłośników biologii ( http://www.nocbiologow.pl/noc/index.php) – wyjaśnia rzeczniczka UZ.

Kilka lat temu do organizacji Nocy Biologów dołączyło Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze. W tym roku również w siedzibie CP przy ul. Dąbrowskiego przygotowano wiele atrakcji, które odbędą się stacjonarnie. Szczegółowy program: http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=zielonagora1

Źródło: materiały prasowe

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here