Mamy wybitnego chirurga, potrzebny jeszcze sprzęt. Trwa zbiórka

0
2503
fot. ZielonaNews.pl

Kilka miesięcy temu dwie zielonogórskie firmy Centrum Komina oraz Arpol utworzyły Fundację Chirurgii i Onkologii Polskiej cHOP im. Pawła Murawy. – Celem fundacji jest zbieranie środków na zakup najnowocześniejszego sprzętu, który będzie wykorzystywany przy operacjach onkologicznych w szpitalu w Zielonej Górze – Daniel Hrehorecki, prezes fundacji. Ruszyła zbiórka na zakup kolejnego urządzenia.

Czytaj także: Prof. Murawa przeprowadza pionierski zabieg w szpitalu w Zielonej Górze
Potrzebny sprzęt

W lutym 2019 roku prof. Murawa został szefem Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej (czytaj: Nowy szef chirurgii zielonogórskiego szpitala). Jest jednym z najlepszych specjalistów w kraju. Przyjeżdżają do niego pacjenci z całej Polski. – By skutecznie leczyć nas oraz nasze rodziny, prof. Murawa potrzebuje najnowocześniejszego sprzętu. Ze środków założycieli fundacji – firmy Artpol oraz mojej – Centrum Komina, udało nam się zakupić pierwsze urządzenie IC-Flow, które pracuje już w naszym szpitalu – informuje D. Hrehorecki. Teraz rusza kolejna zbiórka, tym razem na zakup najnowocześniejszego urządzenia do precyzyjnych onkologicznych operacji wątroby ERBE-JET 2.
Bardzo precyzyjne cięcia

Potrzebne jest 180 tys. złotych. Już teraz w szpitalu czeka kolejka pacjentów – szybkim działaniem możemy uratować ich życie. Prof. Dawid Murawa jest jednym z nielicznych polskich specjalistów wykonujących tego typu operacje. Byłoby wspaniale, gdyby to ultra nowoczesne urządzenie czekało w rękach prof. Murawy na wypadek naszej choroby, w każdym przypadku sukces zależy od szybkiego i fachowego działania – informuje fundacja. Urządzenie działa na zasadzie „noża wodnego”. Strumień wody z aplikatora pozwala na bardzo precyzyjne cięcia, a w konsekwencji na dokładne wypreparowanie naczyń krwionośnych i ich selektywnej koagulacji. Dzięki temu, zachowana zostaje struktura naczyń, nerwów i organów, a także zminimalizowane jest ryzyko krwawienia.

Jak pomóc?
Jak pomóc? Można przekazywać datki na konto fundacji. –  Przedsiębiorców natomiast zachęcamy do przekazywania darowizn, możliwe jest także podniesienie kapitału fundacji – informuje cHop. Darki należy wpłacać na konto: PL58 1140 2004 0000 3602 8049 5283. Więcej na temat zbiórek znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/FundacjaChirurgiiiOnkologiiPolskiejChop

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here