Będzie nowy szef chirurgii zielonogórskiego szpitala

0
633
fot. materiały prasowe

Zielonogórska lecznica będzie miała nowego szefa chirurgii. Zostanie nim dr hab. n. med. Dawid Murawa.

– Z przyjemnością informujemy, iż dr hab. n. med. Dawid Murawa, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, od 18 lutego br. będzie kierował naszym Klinicznym Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Warto wspomnieć, iż niedawno został również powołany na stanowisko kierownika Katedry Chirurgii i Onkologii na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu zielonogórskiej uczelni – poinformowała rzeczniczka szpitala Sylwia Malcher-Nowak.

Doświadczony lekarz będzie dowodził chirurgii

D. Murawa wcześniej pracował m.in. w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, a ostatnio kierował Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Od maja 2018 r. jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Jest również Konsultantem z zakresu Chirurgii Onkologicznej w Województwie Lubuskim, konsultantem naukowym szpitali w Pleszewie oraz Środzie Śląskiej, a także współzałożycielem Europejskiego Konsorcjum ds. Leczenia Raka Piersi w Europie Środkowo- Wschodniej. Prof. D. Murawa jest specjalistą chirurgii ogólnej oraz onkologicznej i specjalizuje się m.in. w oszczędzającym chirurgicznym leczeniu raka piersi, co było tematem jego rozprawy habilitacyjnej.

– Staramy się pozyskać jak najlepszych specjalistów, aby nasz szpital cały czas się rozwijał – podkreśla Marek Działoszyński,prezes zarządu.  – Niewątpliwie zalicza się do nich prof. Dawid Murawa. – Liczę na to, że dzięki niemu uda nam się wdrożyć bardziej nowatorskie, a przede wszystkim efektywne leczenie pacjentów onkologicznych, zwłaszcza pacjentek zmagających się z rakiem piersi.

Jakie plany na nowym stanowisku?

Jakie plany, jeśli chodzi o pracę w zielonogórskim szpitalu ma nowy kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej? – Stawiam na rozwój onkologii zabiegowej i niezabiegowej,  wykonywanie procedur onkologicznych, których do tej pory w szpitalu nie wykonywano, a także zatrzymanie migracji Lubuszan – mówi prof. Murawa. – Chcę, aby mieszkańcy woj. lubuskiego nie wyjeżdżali leczyć się w innych województwach, tylko wybierali Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

Jedną z „nowych” procedur dostępnych już niedługo w Zielonej Górze będzie rutynowa rekonstrukcja piersi po mastektomii.

Źródło: materiały prasowe

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here