Kolejny rekordy na lotnisku w Babimoście. Wzrost korzystających z połączeń o 90 procent

4
2128
loty Zielona Góra - Londyn
fot. ZielonaNews.pl

Lotnisko Zielona Góra – Babimost, zarządzane przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL), zanotowało w styczniu rekordowe wyniki zarówno pod względem liczby obsłużonych pasażerów, jak również wykonanych operacji lotniczych.

Czytaj dalej za reklamą –>Lotnisko rewelacyjnie rozpoczyna rok

2020 rok rewelacyjnie rozpoczął się dla Lotniska Zielona Góra – Babimost. W styczniu port lotniczy obsłużył 2811 osób. To więcej o 1336 osób (wzrost o 90.6 proc.), które w analogicznym okresie ubiegłego roku wybrało zielonogórskie lotnisko. Natomiast łączna liczba operacji lotniczych w styczniu 2020 roku wyniosła dokładnie 181.

Czytaj dalej za reklamą –>Tak dobre wyniki ukazują dynamikę wzrostu ruchu pasażerskiego na zielonogórskim lotnisku, która nie jest już zjawiskiem sezonowym. Wyraźnie widoczna tendencja świadczy o coraz silniejszej pozycji najmniejszego lotniska w Polsce.

Podwójne rejsy na trasie Zielona Góra-Warszawa

Czytaj dalej za reklamą –>Ogromny wpływ na to miała zmiana w siatce połączeń rejsowych, które także zostały dopasowane do dalszych połączeń długodystansowych Polskich Linii Lotniczych LOT. Od czerwca 2019 roku PLL LOT zdecydowały o podwojeniu rejsów na trasie Zielona Góra – Warszawa. Połączenia są realizowane rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Z kolei w środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie.

Źródło: Materiały prasowe LPP

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here