Goście weselni powinni się dobrze bawić. Poznaj sprawdzone atrakcje!

0
45
magic mirror

Planowanie własnego ślubu i wesela nie jest prostą sprawą. Na ten jeden – jakże krótki – dzień składa się tak dużo szczegółów, że jego organizacja zaczyna przypominać układanie puzzli. Z dziesięciu tysięcy elementów. Przedstawiających okręt na horyzoncie wzburzonego morza. Nic więc dziwnego, że w ferworze odhaczania kolejnych punktów ze ślubnej listy łatwo zapomnieć o istotnych rzeczach, takich jak ustalenie zabaw weselnych dla gości. Oczywiście może się tym zająć orkiestra lub DJ, jednak istnieje ryzyko, że ich wizja rozrywki jest zupełnie różna od Twojej. Co zatem możesz zrobić? Najlepiej przeczytać nasz poradnik i nieco ułatwić sobie urządzenie wymarzonego wesela.

Pytanie zasadnicze, czyli jakie zabawy wybrać?

Organizatorzy rozrywek weselnych prześcigają się w kreatywnych pomysłach. Dziś na przyjęciach weselnych spotyka się takie atrakcje, jak występy taneczne, pokazy fajerwerków, sztuki barmańskiej albo fotolustro, znane pod intrygującą nazwą Magic Mirror. Ostatni punkt zasługuje na szczególną uwagę, gdyż stanowi ciekawą alternatywę dla klasycznych zdjęć robionych przez fotografa. To lustro można ustawić w dowolnym miejscu sali i zapewnić zebranym swobodną zabawę. A jak to działa? Kiedy podchodzisz do lustra, widzisz swoje odbicie. Wybierając odpowiednią opcje, możesz zrobić zdjęcie, nagrać zabawny filmik albo stworzyć modnego GIF-a. Firmy oferujące wynajem fotolustra, na przykład Light Ring, zapewniają jego obecność na przyjęciu nawet przez kilka godzin.

Wszystko ma swój czas i miejsce, rozrywka również

A jeśli już mówimy o weselu, warto też wspomnieć o różnicach między atrakcjami ślubnymi i weselnymi. Owszem, raczej nikt nie zorganizuje fontanny czekoladowej tuż po ceremonii, ale już puszczanie lampionów czy fajerwerków wcale nie jest takie oczywiste, zwłaszcza gdy ślub organizujesz w zimie i szybko robi się ciemno. Uściślijmy zatem: atrakcje ślubne to te, które mają zaakcentować wyjście pary młodej z kościoła albo urzędu. Może to być sypanie ryżu, wypuszczanie gołąbków lub baniek mydlanych. Łączy je subtelność i szybkość wykonania. Natomiast rozrywki weselne trwają dłużej i rozgrywają się już podczas przyjęcia. Są to chociażby konkursy, pokazy albo wspomniane już fotolustro, dzięki któremu zebrani zyskają własną, kreatywną pamiątkę z wesela. Plusem jest fakt, że może ono przebywać na sali parę godzin, a inne atrakcje zajmują najwyżej kilkanaście minut.

Upominki dla gości także mogą mieć formę zabawy

Powszechne stało się już wyrażanie wdzięczności za przybycie na wesele. Zwykle nowożeńcy w ramach podziękowań ofiarowują gościom drobne prezenciki. Zaproszeni bliscy ucieszą się, gdy znajdą je tuż obok swojego nakrycia na stole. Niektórzy wręczają podarki przy składaniu życzeń, inni przy pożegnaniu. Niezwykle ciekawym pomysłem jest wykorzystanie do tego celu fotolustra. Para młoda ustawia się do zdjęcia z każdym gościem i wpisuje na nim indywidualną dedykację. Taka pamiątka na pewno zajmie honorowe miejsce w domu!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here