Gdzie postawić telewizor? – centrum każdego salonu

0
195
fot. materiały prasowe

Telewizory dostarczają nam codziennej dawki rozrywki. Odkąd stały się ogólnie dostępne, można je znaleźć w niemalże każdym domu. Najczęściej umieszcza się je w salonie, gdzie cała rodzina może się zebrać wokół ekranu i cieszyć się wieczornym seansem. W poniższym artykule zastanowimy się, jak urządzić salon, którego centrum stanowi telewizor.

Planowanie domowej strefy rozrywki

Zanim będzie można usiąść do seansu ulubionego serialu, należy podjąć kilka ważnych decyzji. Przed rozpoczęciem prac, warto rozrysować sobie plan salonu ze szczególnym uwzględnieniem okien. Umiejscowienie szyb jest niezwykle  istotne, ponieważ telewizor ustawiony naprzeciwko, będzie odbijał światło. Może mieć to znaczący wpływ na jakość obrazu. Na uzyskanym planie pomieszczenia, za pomocą ołówka, można sprawdzić funkcjonalność wielu aranżacji oraz ilość dostępnych opcji, które mogą sprawdzić się na danej przestrzeni.

Stylowa i funkcjonalna ekspozycja ekranu

Możliwości jest wiele i na tym etapie należy przemyśleć je wszystkie, aby uzyskana kompozycja wpisywała się w potrzeby każdego z domowników. W niewielkich salonach znakomicie sprawdzą się loftowe szafki pod telewizor. W odróżnieniu od innych metod, ta nie wymaga naruszania ścian poprzez wiercenie. Szafki loft pod telewizor wpasują się w każdy design ze względu na ich różnorodność. Szeroki wybór jest ważny ze względu na wygląd, ale także wymiary, a co za tym idzie pojemność. W salonach, w których nie ma miejsca na meble dedykowane organizacji, komoda RTV może służyć jako funkcjonalny schowek. W zależności od zapotrzebowania, w sklepach z elementami wyposażenia wnętrz można znaleźć modele z otwartymi lub zamkniętymi półkami.

Gdzie postawić TV – YourHomeStory.com.pl

Domowe kino czy miejsce spotkań?

Kiedy już wiadomo, jak i gdzie postawić telewizor, nadchodzi czas, by znaleźć idealne miejsce do wypoczynku — mowa oczywiście o miękkich sofach i eleganckich krzesłach do salonu. Warto pamiętać, że przytulny design może również wyróżniać się klasą, wystarczy jedynie dobrać właściwe komponenty w harmonijnej proporcji. Czasem warto wyjść poza określone ramy oraz wyznaczone ścieżki i połączyć różne rozwiązania aranżacyjne. Salon to część wspólna domu, która często służy do przyjmowania gości. Aby ekran nie był głównym punktem w czasie spotkań, miejsca siedzące należy ustawić na planie półkola lub litery L. Wówczas wszyscy uczestnicy wieczornych spotkań zyskają łatwość komunikacji, a zarazem dostęp do telewizora. Aby uzyskać dany kształt, można wykorzystać kanapy narożne. Ciekawą aranżację stworzy sofa dwu lub trzyosobowa, obok której znajdą się krzesła do salonu. Powstała kompozycja będzie miała lekko eklektyczny i nad wyraz przytulny wydźwięk.

Niepowtarzalna atmosfera

Miejsce pomiędzy telewizorem a siedzeniami może zająć stolik kawowy i wiele innych urokliwych akcesoriów, które sprawią, że cztery ściany staną się unikatowym miejscem rodzinnych spotkań. To właśnie indywidualnie dobrane dodatki sprawiają, że otaczające nas rzeczy zaczynają być symbolem własnego miejsca na ziemi. Każdy dom ma własną historię, która często rozpoczyna się w sklepie z wyposażeniem wnętrz.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here