Czytelnik pyta: Co się dzieje przy ul. Zdrojowej? Czy powstanie tu rondo? (ZDJĘCIA)

3
557
fot. ZielonaNews.pl

Nasz Czytelnik zwrócił się do nas z pytaniem dotyczącym inwestycji realizowanej przy skrzyżowaniu ul. Zdrojowej z ul. Sulechowską. – Budują dodatkowy zjazd w prawo z Sulechowskiej na Zdrojową przy Biedronce? Za przystankiem został zerwany trawnik. A może powstanie tu rondo, o którym jakiś czas temu była mowa? – dopytuje. Z pytaniem o inwestycje skierowaliśmy się do magistratu.
fot. Czytelnik, pan Piotr

Co powstanie przy ul. Zdrojowej?
fot. Czytelnik, pan Piotr

Jak się okazuje nie powstaniu tu rondo, a miejsca parkingowe. – To kolejna lokalizacja budowy miejsc parkingowych na ul. Zdrojowej – wyjaśniła nam Monika Zapotoczna z urzędu miasta. Zadanie jest realizowane przez firmę Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane „GRAN-BUD” Izabela Krępa. Ma zostać zrealizowane do 15 sierpnia. O inwestycji pisaliśmy w ubiegłym roku. Łącznie w ramach tego zadania ma powstać ponad 200 miejsc parkingowych w różnych częściach miasta. Łączny koszt inwestycji to ponad 2 mln zł. Na ulicy Zdrojowej powstanie 18 miejsc parkingowych (o szczegółach przeczytacie tutaj: Nowe miejsca parkingowe w Zielonej Górze)

Czy będzie przebudowa skrzyżowania?
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku radny Sławomir Kotylak wyszedł z pomysłem by przebudować skrzyżowanie ul. Zdrojowej z ul. Sulechowską. W tej sprawie złożył interpelację do urzędu miasta. Przekonywał, że przebudowa zwiększyłaby przepustowość drogi i polepszyła widoczność. Urząd miasta wyjaśnił jednak, że nie planuje inwestycji drogowych w tym miejscu (czytaj więcej: Przebudowa skrzyżowania ul. Zdrojowej i ul. Sulechowskiej). Zdjęcia z realizowanej inwestycji znajdziecie poniżej.PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Jak pięknie będzie jak jakiś buc postawi busa z reklamą skupu aut tuż przy skrzyżowaniu, ktoś z UM znowu się wykazał błyskotliwością…

  2. No ładnie. Taka betonoza ze szok. A co sie stało z tzw. parkingami zielonymi – czyżby porażka. Oj będzie w tym miejscu patelnia. Ciekawe jak ten przystanek będzie z parkingiem istniał. Czyżby do likwidacji?

  3. Do @Sielnka
    Przecież niedaleko też na Zdrojowej były zielone parkingi. Z zieleni nic nie zostało, całkowita porażka, szkoda pieniędzy na to.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here