Aktywne Półkolonie w Zielonej Górze. Tutaj nie ma czasu na nudę!

0
413
Kids photo created by freepik - www.freepik.com

Już odliczamy dni do wakacji. Jak spędzić dobrze ten czas gromadząc ciekawe wspomnienia?  Aktywne Półkolonie w Zielonej Górze mają na to plan. I to nie byle jaki! Bo wypełniony zabawą, sportem a przy okazji edukacją i to głównie na świezym potwietrzu. Szukasz półkolonii dla dziecka? Zobacz, co się będzie działo w naszym mieście!

Półkolonie w Zielonej Górze to przyjemny czas

fot. materiały prasowe

Aktywne półkolonie organizują zajęcia dla dzieci z Zielonej Góry wypełnione różnymi aktywnościami. Nie zabraknie ruchu na świeżym powietrzy, warsztatów artystycznych, edukacyjnych a także gier i różnego rodzaju zabaw. –  Chcemy, żeby każdy turnus był niepowtarzalny, dawał dzieciom jak najwięcej radości i rozwijał ich zainteresowania – wyjaśniają organizatorzy.  Zajęcia są podzielone na bloki tematyczne. Takie rozwiązanie sprawia, że każde dziecko może znaleźć, to co lubi robić i co sprawia mu przyjemność. W każdym tygodniu półkolonii odbędzie się także minimum jedna wycieczka na przykład na basen, kręgielnie czy do parku trampolin.

Półkolonie pełne dobrej zabawy

Czego dzieci mogą spodziewać się podczas Aktywnych Półkolonii w Zielonej Górze? Przede wszystkim zabawy! W programie przewidziane są gry plenerowe z całego świata m.in. kręgle fińskie, spin ladder. Zostanie zorganizowana bitwa NERF® lub paintball laserowy. A jeśli pogoda dopisze odbędzie się ogromna bitwa wodna! Przy okazji uczestnicy poznają tajniki survivalu. Dowiedzą się m.in. jak budować schronienie, wykonywać węzły żeglarskie, szyfrowanie. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów będą także organizowane aktywne gry na konsoli m.in.: Just Dance, Kinect Sports.

Dużo sportu na półkoloniach. I to nietypowego!

fot. materiały prasowe

Sportowe zajęcia to podstawa grafiku Aktywnych Półkolonii. Świetna pogoda, ruch i powietrze to doskonała recepta na wakacyjną przygodę. W programie zajęć są znane gry zespołowe jak piłka nożna, zbijak czy koszykówka, ale także te mniej szablonowe jak turniej łuczniczy, tag rugby czy thouckball, szermierka czy tenis ziemny. Dużą frajdą z pewnością będzie zabawa na dmuchańcach czy wspinaczka.

Trochę robotyki, trochę zajęć artystycznych

fot. materiały prasowe

Program półkolonii przewiduje także różnego rodzaju warsztaty. Będzie choćby tworzenie biżuterii, mydeł, malowanie w plenerze, a także szycie na maszynie. Nie zabraknie także zajęć z robotyki z klockami  LEGO®, magnetycznych torów Gravitrax®, szachów, eksperymentów, programowania Scratch a także warsztatów kulinarnych lub ogrodniczych. 

Zajęcia dopasowane do dzieci

Zajęcia na półkoloniach są prowadzone w małych, dopasowanych wiekowo grupach (max. 12 osobowych). – Plan dnia dopasowujemy do dzieci, a nie odwrotnie. Jeśli jakaś atrakcja szczególnie przypadnie do gustu, staramy się ją powtórzyć. Nie zmuszamy do udziału w zajęciach, a dajemy alternatywę w postaci innej aktywności – wyjaśniają organizatorzy. Udział w półkoloniach mogą wziąć dzieci w wieku 6-14 lat. W zależności od terminu turnusu, półkolonie są organizowane w różnych miejscach: ZE nr 3, Osiedle Pomorskie 13, SP nr 17, Leopolda Staffa 10 lub Rahn Education, ul. Sienkiewicza 36. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Aktywne Półkolonie Zielona Góra

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here