Witamina B Complex – poznaj korzyści, o których nie wiesz

0
156
fot. materiały prasowe

Witamina B Complex przynosi szereg korzyści dla organizmu człowieka. Ważne jest utrzymywanie jej na odpowiednim poziomie, ponieważ niedobór grozi wystąpieniem wielu nieprawidłowości, których objawy są nieprzyjemne, a często też niebezpieczne. Zobacz, po co organizm potrzebuje witamin z grupy B.

Poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci

Witamina B Complex składa się z kilku różnych witamin, które oddziałują na cały organizm. Działają one nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz. Ich prawidłowy poziom odbija się przede wszystkim w poprawnym funkcjonowaniu skóry, błon śluzowych, włosów i paznokci.

Witamina B Complex bierze udział w procesach, które zachodzą wewnątrz komórek. Również tych, z których zbudowane są mieszki włosowe, paznokcie i skóra. Ponadto wiele z substancji, które się do niej zalicza, ma działanie przeciwutleniające. Oznacza to, że zapobiegają one uszkodzeniu DNA komórek oraz opóźniają procesy starzenia się organizmu.

Odpowiedni poziom witaminy B to:

  • zdrowe i mocne włosy,
  • brak problemu nadmiernego wypadania włosów,
  • brak problemu kruszenia się paznokci,
  • zdrowy wygląd skóry,
  • poprawna regeneracja skóry.

Brak witamin B powoduje, że pogarsza się wygląd i stan skóry, włosów i paznokci. Organizm traci swoją naturalną barierę ochronną (którą stanowią naskórek i błony śluzowe). Tym samym jest bardziej podatny na działanie patogenów.

Wsparcie funkcjonowania układu nerwowego

Polecane produkty:

Witamina B Complex jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania tkanki nerwowej. Zapewnia ona jej optymalne odżywienie, wspiera jej zaopatrzenie w glukozę, a także utrzymuje osłonki mielinowe w dobrej kondycji. Obecny w witaminie B Complex kwas foliowy, wspiera rozwój układu nerwowego w życiu płodowym. Jego niedobór wiąże się z wystąpieniem wad cewy nerwowej, które prowadzą do wielu innych zaburzeń.

Zapobieganie anemii

Witaminy z grupy B odpowiadają za procesy tworzenia się krwi – zwłaszcza czerwonych krwinek. Ich niedobór powoduje, że synteza zachodzi nieprawidłowo. Tym samym pojawia się niedokrwistość, czyli anemia. Brak wystarczającej liczby erytrocytów lub ich nieprawidłowa budowa zaburza pracę całego organizmu, ponieważ jest on niedostatecznie zaopatrzony w krew.

Prawidłowy metabolizm

Witamina B Complex bierze udział w procesach metabolicznych, które zachodzą wewnątrz komórek. Mowa o metabolizmie niemal wszystkich substancji odżywczych pochodzących z pożywienia: tłuszczach, węglowodanach, białkach, aminokwasach. Dzięki temu, że wszystkie komórki w ciele otrzymują niezbędne składniki, cały organizm może funkcjonować prawidłowo.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here