Protest przeciwko wyrokowi ws. aborcji. “To jest wojna”, “Nie zamkniecie nam ust” (ZDJĘCIA, WIDEO)

3
1767
Protest w sprawie aborcji w Zielonej Górze
Protest w sprawie aborcji w Zielonej Górze/ fot. ZielonaNews.pl

Protest w sprawie aborcji w Zielonej Górze. Tłumy zielonogórzan, zielonogórzanek przechodzące nieustannie przez przejścia dla pieszych. stojące nieustępliwie auta dające o sobie znać głośnymi klaksonami  – samochodowy protest w sprawie aborcji w Zielonej Górze rozpoczął się o 16.30. Na dobre sparaliżował centrum miasta.
Protest w sprawie aborcji w Zielonej Górze

Długie korki i utrudnienia w ruchu odczuli wszyscy Ci, którzy zmierzali dziś w stronę ronda PCK. Autobusy MZK i PKS stanęły na al. Wojska Polskiego. Także od strony os. Zacisze w kierunku UZ nie dało się przejechać. Poza samochodowymi uczestnikami protestu byli także piesi i rowerzyści. – Jesteśmy wkurwione”. “To jest wojna”, Piekło kobiet”, “Nie zamkniecie nam ust”, “Jarek precz od szparek” – to tylko część haseł wypisanych na transparentach. – Jesteśmy złe, wkurwione, oburzone. Mamy ogromną siłę i wolę walki. Nie pozwolimy, by ci na górze za nas podejmowali decyzje – tłumaczy Marta, uczestniczka protestu w sprawie aborcji w Zielonej Górze. I dopowiada: To chodzi o nasze wybory.  Podobnego zdania jest Paweł: Jestem oburzony, bo nie tylko dotyczy to kobiet, ale także całych rodzin i nas mężczyzn, dlatego postanowiłem przyjść – wyjaśnia.

Zobaczcie zdjęcia i wideo z protestu w sprawie aborcji w Zielonej Górze.
3 KOMENTARZE

  1. Wojna Polsko -Polska? Pamiętajcie, że eugenika czyli selektywna aborcja i eutanazja za czasów III Rzeszy doprowadziła do tego że powstawały tzw. “domy dziecka” gdzie dzieci m.in. polskie były zniemczane aby Niemcy mogli je adoptować, bo przy działaniach wojennych i eugenice bilans narodzin był za bardzo ujemny.

  2. Jeszcze niedawno ten pseudo instytut ciągnął niepełnosprawnych na swoje marsze a teraz co chce im powiedzieć? Ze nie maja prawa do życia? Sami sobie zaprzeczają

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here