Spacerowali by wyrazić sprzeciw wobec wyroku w sprawie aborcji. Tłum ludzi zalał ulice (ZDJĘCIA, WIDEO)

5
4571
fot. ZielonaNews.plfot. ZielonaNews.pl

Tłumy zielonogórzan przespacerowały się dziś po centrum miasta. Miał być to Spacer Studentek UZ, ale udział w wydarzeniu wzięli nie tylko studenci. Frekwencja była bardzo duża.
Kolejny marsz w sprawie aborcji w Zielonej Górze

Setki, jeśli nie tysiące zielonogórzan, przespacerowało się po centrum. Najpierw udali się spacerkiem z pl. Bohaterów w stronę pl. Pocztowego, następnie przeszli w ulicę Drzewną i w stronę al. Konstytucji 3 Maja, ul. Reja i wrócili ul. Boh. Westerplatte na pl. Bohaterów. – Ogrom ludzi. Tak dużej manifestacji chyba nigdy w Zielonej Górze nie widziałam – przyznaje Monika. – Przyszłam, bo muszę walczyć o swoje i wszystkich kobiet w Polsce. O wolny wybór – mówiła. Kobiety wspierał Paweł. – Mamy dość takich rządów, w których to religia dyktuje warunki. A poglądy kogoś kto nie ma rodziny mają rzutować na życie kobiet i ich całych rodzin – mówił. Znaczna część uczestników na transparentach miała ostre hasła: “Moja cipka, mój wybór”, Proszę kulturalnie ***** ***”, “Pis Off”.
Na jutro zapowiadana jest kolejna manifestacja. Tym razem taneczna. Szczegóły znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/665911207398293/

Zobaczcie relację wideo i zdjęcia!

 

 

5 KOMENTARZE

  1. Chyba wam się co pomyliło, oni spacerowali za aborcją. Niech się cieszą, że mogą spacerować, nikt ich nie abortował.

  2. Po komentarzach widać, że edukacja nie jest ludzi mocną stroną i nadal rząd ogłupia skutecznie (tvp info przez pierwsze 3 dni udawało że protestów nie ma). I jeszcze wiele takich protestów musi minąć, żeby ludki zrozumiały, że to jest protest za wolną wolą, a nie przeciwko lub za aborcją 😛

    Dlaczego Kaczyński wyprowadził ludzi na ulicę? Może dlatego, że nie przygotował kraju na epidemię, która lawinowo zbiera swoje żniwo, a po protestach będzie tylko bardziej.

    Przypomnę tylko, że we wczorajszym przemówieniu do narodu to właśnie Kaczyński wezwał ludzi do wyjścia na ulicę, ostatnio do wyjścia na ulicę wzywał premier Morawiecki, po jego apelu padł rekord zachorowań (dokładnie 3 tyg po wyborach).

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here