Jak składać koszulki? Krótki przewodnik po tym, jak robić to poprawnie!

0
71
fot. materiały prasowe

Koszulka z krótkim rękawem, czyli popularny T-shirt to element garderoby, który gości absolutnie w każdej szafie. Nosi je zarówno młodzież, jak i osoby starsze. Pasuje on zarówno do sportowych ubrań, jak również stanowi uzupełnienie bardziej eleganckich stylizacji. Przechowujemy je w szafie zazwyczaj złożone, ponieważ w ten sposób nie zajmują zbyt wiele miejsca. Jak zatem zrobić to prawidłowo, tak aby nasze koszulki nie wygniotły się zbyt mocno oraz, aby starczyło na kolejne sztuki ciekawych modeli takich, jak te ze sklepu https://strefa90.pl/?

Składanie koszulek to sztuka — poznaj jej tajniki

Wydawać by się mogło, że aby składać koszule nie potrzeba do tego żadnej wiedzy, ani specjalnych umiejętności. Nie jest to jednak prawda, bo o ile byle jak potrafi złożyć T-shirt każdy, to już sensownie umie zrobić to znacznie mniej osób. Żeby szybko złożyć koszulkę, a do tego zachować jej kształt trzeba trochę teorii i praktyki. Żeby zostać mistrzem w składaniu ubrań, zastosuj jeden z zaprezentowanych przez nas sposobów.

Zwijanie w rulon

Ten sposób sprawdza się najbardziej, gdy wyjeżdżasz i układasz ubrania w walizce lub masz w szafie mało miejsca na swoje rzeczy. Składanie koszul zaczyna się od ułożenia ich na płasko. Do środka zakłada się rękawy wraz z fragmentem materiału nieopodal nich. Tak przygotowany materiał zwija się w ścisły rulon.  Można w ten sposób składać koszulki z długim rękawem lub tradycyjne T-shirty. Oba zajmą niewiele miejsca i nie będą zbyt mocno wygniecione po złożeniu.

Japońska metoda składania ubrań

Znana też jako sposób KonMari, rozpropagowany przez autorkę słynnej „Sztuki sprzątania”. Zakłada ono takie składanie koszulek, które umożliwi schowanie ich w szufladzie na pionowo. Dzięki temu, będziesz mieć do nich łatwy dostęp i zaoszczędzisz sporo miejsca. Sposób składania podobny do pierwszej omówionej metody. Różnica polega na tym, że w momencie otrzymania długiego prostokąta nie zwija się T-shirtu, a składa ją najpierw do 2/3 wysokości, następnie zgiętą część jeszcze raz na pół. Ta metoda wymaga nieco wprawy, ale znacznie oszczędza miejsce w szafie.

Niczym origami

Zaledwie kilka ruchów jest potrzebnych, aby złożyć koszulkę niczym origami. Do składania koszulek w ten sposób nie trzeba dużej przestrzeni, więc to kolejny atut metody. Składanie koszuli zaczynasz od złożenia jej na pół. Kolejnym etapem, jest schowanie rękawów do środka, a następnie złożenie koszulki na pół względem jej długości. Kilka ruchów i gotowe.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here