Prężnie idą prace przy moście w Cigacicach (ZDJĘCIA)

3
1181
fot. Zdjęcia przedstawiają stan mostu z dnia 21 listopada

Prężnie idą prace przy modernizacji mostu w Cigacicach. Termin zakończenia planowany jest na listopad 2021 roku.
Prace remontowe są prowadzone przy zachowaniu historycznych elementów, zgodnie z zaleceniami konserwatora. Na moście malowane są przęsła, które wcześniej zostały oczyszczone (piaskowane). Część konstrukcji od strony Sulechowa została już naprawiona i pomalowana. Sukcesywnie idą prace przy malowaniu kolejnych przęseł. Przypomnijmy, że w kwietniu dobrano kolor mostu. Ma być on zbliżony do dawnej kolorystyki mostu, który wykonano w 1925 roku w zakladach G. Beuchelta w Zielonej Górze. Jak informowała Lubuska Konserwator Zabytków Barbara Bielinis-Kopeć kolor ma być ciemnoszary (czytaj więcej: Kolor mostu w Cigacicach).
Od kwietnia most w Cigacicach jest zamknięty. Ponownie otwarty ma być w listopadzie przyszłego roku. Zamknięcie zaplanowano na cały okres remontu. Remont mostu był konieczny. Jego zły stan techniczny wymusił ograniczenia w korzystaniu z niego. Nie mogli tędy przejeżdżać m.in. rolnicy. Niemożliwy był przejazd autobusy. Po remoncie ma się to zmienić. Koszt to ponad 11 mln zł. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm: PWB Inżynieria Jacek Garbacz (lider) i Probudowa.com Sp. z o.o (partner). Obie firmy są z Wrocławia.
PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. kolor ma być o ile wiem ciemnoszary, zbliżony do oryginału, moim zdaniem jest błędna decyzja. Most taki jest zabytkiem, dziełem sztuki inżynierskiej, w tej chwili jest zabytkiem sztuki, a więc jego kolor powinien podkreślać ten fakt i wyróżniać go z otoczenia, a nie wtapiać go w tło. Widziałem takie mosty na filmach po remontach ich wygląd wręcz powalał z nóg, kolorystyka była wręcz agresywna.

  2. A oprócz malowania to co jeszcze będzie zrobione? Bo jeśli tylko pomaluja zrobia oswietlenie i połża asfalt to chyba będzie jakaś kpina. W takich mostach to przede wszystkim fudamenty i filary. Następna mocowania konstrukcji. Już teraz wygląda to na lipe bo malowanie to zabieg końcowy.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here