ZGK uporał się już z opryskami na komary i kleszcze. Gdzie pryskano?

1
908
komary opryski w Zielonej Górze
People photo created by jcomp - www.freepik.com

Zakład Gospodarki Komunalnej wykonał już opryski na komary i kleszcze. W parkach pojawiły się także domki dla nietoperzy.

Walka z komarami i kleszczami w mieście
ZGK rozpoczął walkę z komarami i kleszczami. Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu w mieście pojawiły się budki dla nietoperzy (czytaj więcej: Budki dla nietoperzy w Zielonej Górze. Gdzie?). Te ssaki potrafią zjeść dziennie 2 tys. komarów i można śmiało powiedzieć, że są naturalnym środkiem owadobójczym. Poza tym ZGK wykonało także opryski. – Opryski przeciwko kleszczom i larwom komarów już się zakończyły. Były wykonywane w pobliżu zbiorników wodnych, w parkach, na placach zbaw oraz na terenach należących do miejskich żłobków i przedszkoli. Środek, który został wykorzystany do oprysków jest bezpieczny dla zwierząt i ludzi – poinformował nas Zakład Gospodarki Komunalnej.

Budki dla jerzyków
Miasto zainwestowało także w budki dla jerzyków. – Od zeszłego roku zakupiliśmy 250 budek dla jerzyków, które trafiły do mieszkańców. W tym toku kupiliśmy ich 150 sztuk – poinformował prezydent Janusz Kubicki na swoim profilu na Facebooku.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here