Wykorzystał nieprzytomną kobietę. Jest akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie

0
866
fot. freepik

37-latek zaprzecza zarzutom, jednak prokurator rejonowy w Zielonej Górze skierował już przeciwko mężczyźnie akt oskarżenia. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.  Do zdarzenia doszło 12 marca 2017 w Zielonej Górze. Oskarżony miał siłą zmusić pokrzywdzoną do spożycia alkoholu, a następnie wykorzystując nieświadomość kobiety i  doprowadzić do stosunku płciowego.

Wykorzystał nieprzytomną kobietę

To miało być zwykłe spotkanie towarzyskie. Kobieta wraz ze znajomymi przyjechała do mieszkania oskarżonego, by później wspólnie pojechać do klubu. – W  klubie pokrzywdzona nie spożywała żadnego alkoholu. Około godziny 3:00 nad ranem pokrzywdzona wraz ze znajomymi powróciła do mieszkania oskarżonego i wówczas spożyła podaną jej, jako witaminę – tabletkę.  Ponieważ pokrzywdzona po przyjęciu tabletki odmówiła spożycia alkoholu, oskarżony zaczął jej na siłę wlewać drinki do ust – informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Kiedy kobieta obudziła się znalazła na swoim ciele ślady ugryzień, zadrapań, odciśnięte palce i liczne siniaki. Kiedy pokrzywdzona wróciła do domu poinformowała rodziców o zdarzeniu i podejrzeniu, że została zgwałcona. – Biegli w wydanej opinii  stwierdzili, że doszło do obcowania płciowego. Przesłuchany w charakterze podejrzanego, 37-letni mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw – dodaje Z. Fąfera.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, art.198 kto, wykorzystując bezradność innej osoby lub wynikający z upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej brak zdolności tej osoby do rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem, doprowadza ją do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8./jcz

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here