Napaść na kierowcę taksówki. Policja złapała sprawców (WIDEO)

0
359
fot. Lubuska Policja

– Zielonogórscy policjanci z wydziału kryminalnego, w wyniku podjętych działań operacyjnych namierzyli i zatrzymali w ciągu zaledwie kilku godzin trzech mężczyzn podejrzanych o napaść na kierowcę taksówki na aplikację – informuje zielonogórska policja. Dzięki materiałowi dowodowemu zebranemu następnie przez śledczych, sąd aresztował wszystkich mężczyzn na 3 miesiące. – Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze – wyjaśnia policja. 

We wtorek (6 lutego), w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację, że w miejscowości Stożne doszło prawdopodobniej do napadu. – Z relacji zgłaszającego 25-latka, który okazał się taksówkarzem wynikało, że otrzymał zamówienie na kurs z Zielonej Góry do Stożnego. Gdy podjechał we wskazane miejsce, do auta wsiedli trzej młodzi mężczyźni. Podczas kursu nic nie wzbudziło jego podejrzeń i nie zapowiadało tego co zdarzyło się później. Kiedy po kilkudziesięciu minutach dojechali na miejsce, mężczyźni zaczęli nagle bić kierowcę, wyciągnęli go z samochodu, a następnie dalej bili i kopali po całym ciele. W pewnej chwili przestali, wsiedli do jego samochodu i odjechali. Jak się później okazało z samochodu zabrali pieniądze w kwocie 100 zł, telefon komórkowy i video rejestrator samochodowy. Po przejechaniu kilku kilometrów sprawcy napaści porzucili samochód – tłumaczy policja.

Od razu po zgłoszeniu do działań przystąpili policjanci z wydziału kryminalnego, którzy już w ciągu kilku godzin ustalili kim są sprawcy, a następnie zatrzymali. – To młodzi mężczyźni w wieku 20 – 23-lata, mieszkańcy gminy Zielona Góra i powiatu krośnieńskiego. Dodatkowo jeden z nich, 21-latek okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności – informuje policja.

Co im grozi?

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani, przedstawiono im zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu z użyciem przemocy wobec pokrzywdzonego. Za to przestępstwo według kodeksu karnego grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 21-latkowi prokurator przedstawił jeszcze zarzut rozboju, za co kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Materiał dowodowy zebrany w sprawie przez śledczych pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie wszystkich zatrzymanych. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

https://youtu.be/rFfgw6zUKdE

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here