Ruszają wycieczki z Polregio. Pojedziemy do Łagowa, Parku Mużakowskiego czy Guben!

2
13785
fot. ZielonaNews.pl

4 czerwca startują piąty już sezon akcji „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”. Pierwsza wycieczka zaplanowana jest do Guben. Kolejne to m.in. Łagów, Pszczew czy Bolesławiec.

Zobacz naszą relację z jednej z takich wypraw: Lubuskie z Polregio
Wycieczki z Polregio. Poznaj woj. lubuskie!

Już w najbliższą sobotę rusza pierwsza wycieczka z Polregio, które poprowadzi na pohranizej.  – W ramach wyjazdu zwiedzimy z przewodnikiem Gubin – zapowiada Polregio. Co będzie do zobaczenia? Zwiedzający poznają dworzec kolejowy w brandenburskim Guben. – Następnie, spacerując urokliwymi uliczkami niemieckiego miasteczka, dotrzemy na most graniczny na Nysie Łużyckiej, a stamtąd skierujemy swe kroki na gubińską Wyspę Teatralną znajdującą się przy ujściu Lubszy do Nysy. Na naszej liście miejsc do zobaczenia są też m.in. ratusz miejski, Baszta Dziewicy, Baszta Bramy Ostrowskiej, Izba Muzealna Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gubińskiej, a także dostojne ruiny kościoła farnego, które są znanym zabytkiem miasta Gubin – zapowiadają organizatorzy. Kost biletu na tę wycieczkę to 60 zł.

—> Jak to się robi dla fundacji, czyli strona dla fundacji i nie tylko
Celem akcji jest przede wszystkim promocja woj. lubuskiego i promocja ekologicznego transportu. – Zachęcamy mieszkańców do jednodniowych podróży. W tym roku uruchamiamy 9 połączeń, każde z nich będzie wyjątkowe i pełne wrażeń – zapewnia  Polregio. Szczegóły znajdziecie na stronie Polregio: Wycieczki z Polregio. Lubuskie

fot. materiały polregio

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here