Winobranie 2018! Korowód na al. Konstytucji 3 Maja i miejsca siedzące?

3
1371
Winobranie 2017 korowód

Wprawdzie do Winobrania jeszcze kilka, ładnych miesięcy to pojawiają się już pierwsze pytania o przebieg zielonogórskiego święta. I jak się okazuje są już pomysły miasta na pewne zmiany. Co może się zmienić?

Al. Konstytucji, czy tradycyjnie ul. Boh. Westerplatte?

Z powodu remontu ul. Boh. Westerplatte tradycja korowodu winobraniowego musiała zostać przerwana. Odbył się on, ale w innym miejscu na al. Konstytucji 3 Maja. Miejsce okazało się strzałem w dziesiątkę. Wyniki w naszej sondzie wyraźnie wskazują, że nasi czytelnicy wolą korowód w nowym miejscu (czytaj: Gdzie wolimy korowód?). Na al. Konstytucji zagłosowało 197 osób, a ul. Boh. Westerplatte uzyskała poparcie zaledwie 43 osób. Dziś, podczas audycji w Radiu Index, jeden ze słuchaczy zapytał prezydenta o to, czy korowód wróci na ul. Boh. Westerplatte. Prezydent przyznał, że ta kwestia nie została jeszcze poruszona, wszystko zależy od samych organizatorów korowodu, m.in. Roberta Czechowskiego, dyrektora teatru. To do organizatorów należy głos, w końcu to oni ożywiają miasto na czas wielkiego, barwnego pochodu. Prezydent miasta ma jednak własny pomysł na drobne zmiany w korowodzie.

Obejrzymy na siedząco?

Z każdym rokiem korowód jest jeszcze barwniejszy, jeszcze bardziej tłoczny i znacznie dłuższy, bo impreza trwa nawet do 1,5 godziny. I dlatego pojawiła się propozycja na miejsca siedzące. – Moglibyśmy przygotować kilkaset, czy kilka tysięcy miejsc, a tam na al. Konstytucji jest na to miejsca. Na pewno będziemy na ten temat rozmawiać – powiedział prezydent podczas audycji w Radiu Index.  Z krzesełkowego rozwiązania z pewnością skorzystałyby m.in. osoby starsze. A co Wy myślicie o oglądaniu korowodu na siedząco?

3 KOMENTARZE

  1. Impreza trwa nawet do 1,5 godziny bo ciągnęła się jak flaki z olejem
    Z każdym rokiem korowód jest bardziej tłoczny i znacznie dłuższy bo wypełniono go dziećmi ze szkół, wszelkiego rodzaju sekcjami sportowymi i ciągnikami reprezentującymi Nowe Miasto. Jednym słowem nuda,nuda i nuda. Trzeba posłuchać komentarzy przyjezdnych gości, którzy w trakcie przemarszu odchodzili z niesmakiem.Mało atrakcji.

  2. Pochwalam pomysł korowodu na Al. konstytucji 3 maja. Zlokalizowanie wzdłuż ulicy miejsc siedzących plus punkty gastronomiczne, spowoduje że będzie to prawdziwa fiesta. I czas nikomu nie będzie się dłużył. A kto uważa że to spęd a’la dawny 1 maja to niech nie przychodzi.

  3. Och danka, danka……………….. Zlokalizowanie wzdłuż ulicy miejsc siedzących . Jak myślisz ile będzie tych miejsc siedzących . Jak będą to tylko dla oficjeli . Zorganizowanie siedzącej widowni to wielkie jednorazowe ( na 2-3 godziny) przedsięwzięcie za wielkie pieniądze (Czy miasto stać na takie marnotrawstwo) A co do punktów gastronomicznych. Zejdź na ziemię. Kto będzie wystawiał punkt gastronomiczny na 2-3 godziny. Po korowodzie wszyscy przeniosą się na deptak , a sprzedawcy zostaną . No i ty z nimi. Och danka, danka……………….

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here