Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Wojciechem Mannem

28 listopada 2019 o godzinie 18:00 - 19:30

W ramach 9. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza

28 listopada br. (czwartek), godz. 18.00, Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

na spotkanie autorskie z Wojciechem Mannem

– dziennikarzem muzycznym, satyrykiem, aktorem, pedagogiem, autorem tekstów piosenek, współpracującym na stałe z Programem III Polskiego Radia. Autorem m.in. książek: „RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą”, „Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne” oraz „Artysta. Opowieść o moim ojcu”. Moderator: Krystian Nehrebecki.

Po spotkaniu możliwość nabycia książek.

Wstęp wolny!

WOJCIECH MANN – dziennikarz muzyczny, satyryk, aktor, pedagog, autor tekstów piosenek. W radiu zadebiutował mając zaledwie 17 lat. Związał się wtedy z lokalną Rozgłośnią Harcerską. Wojciech Mann studiował filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Już w czasie studiów, w 1967 r., rozpoczął współpracę z Programem Trzecim Polskiego Radia, która trwa do dziś. Prowadził w niej wiele oryginalnych, autorskich audycji. W latach 70. Mann rozpoczął współpracę z Programem II Telewizji Polskiej, a między 1977 a 1982 r. kierował Redakcją Rozrywki. Wraz z Janem Chojnackim prowadził pierwszy w telewizji polskiej program poświęcony muzyce rockowej, ,,Non Stop Kolor”. Współtworzył także programy ,,Mądrej głowie…”, ,,Za chwilę dalszy ciąg programu”, “Bardzo ostry dyżur”. Od 1994 r. Mann prowadził “Szansę na Sukces”. W latach 90. wraz z Krzysztofem Materną współtworzył talk show ,,MdM”. Wojciech Mann od wielu lat współpracuje z ,,Dużym Formatem” ,,Gazety Wyborczej”. Tworzy rubrykę ,,Monday Manniak”, na potrzeby której tłumaczy teksty zagranicznych piosenek.

Szczegóły

Data:
28 listopada 2019
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
Wojska Polskiego 9
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/