Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Noworoczna Biesiada Literacka

24 stycznia 2019 o godzinie 18:00 - 19:30

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 24 stycznia br. (czwartek), godz. 18.00 do udziału w Noworocznej Biesiadzie Literackiej – spotkaniu adresowanym do wszystkich, którzy chcą zanurzyć się w świat poetyckiej ekspresji i twórczych wrażeń!

Zapraszamy piszących, którzy chcą publicznie podzielić się swoją twórczością, zarówno amatorów, uczących się warsztatu, niezrzeszonych, jak i twórców zawodowych, zrzeszonych w stowarzyszeniach i związkach pisarskich!

Każdy, kto pisze może wystartować! Jeśli jednak nie czujesz się gotowy – nic nie szkodzi. Można przyjść, posłuchać i zagłosować. To również dzięki Wam będzie się działo!

Noworoczna Biesiada Literacka będzie okazją do „dzielenia się wierszem”, ale także prezentacją zamierzeń na rok 2019 przez przedstawicieli środowisk literackich, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, które kształtują życie literackie naszego miasta i regionu. Projekty na rok 2019 przedstawi dyrektor WiMBP Andrzej Buck, prezes oddziału ZLP w Zielonej Górze Eugeniusz Kurzawa, prezes Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów Jolanta Pytel, szefowa zespołu literacko-poetyckiego „Oksymoron” Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Alina Kruk.

W programie spotkania przewidujemy Turniej Jednego Wiersza – literackie prezentacje wszystkich, którzy na pół godziny przed spotkaniem zadeklarują chęć publicznego występu (jeden wiersz lub fragment prozy własnego autorstwa, nienagradzany w innych konkursach literackich). Prezentacje – maksymalnie do 3 minut, oceniać będzie zgromadzona publiczność poprzez oddanie głosu – karteczki do kapelusza. Nagroda – czytnik ebooków!

Noworoczną Biesiadę Literacką uświetni recital Bogdan Springer, słuchacza ZUTW, który zaśpiewa własne utwory przy akompaniamencie gitary.

Atrakcją wieczoru będzie zupa drwala wg przepisu Andrzeja K. Waśkiewicza, poety, krytyka literackiego, edytora. Kulinarna propozycja na podstawie zbioru Andrzeja K. Waśkiewicza pt. “Jedzenie jest niezdrowe. Ale przyjemne…” pod redakcją Eugeniusza Kurzawy.

Będzie noworocznie, nastrojowo i wyjątkowo! Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
24 stycznia 2019
Czas:
18:00 - 19:30
Kategoria:
,

Miejsce

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
Wojska Polskiego 9
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/