Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej “Zastal”

22 lutego o godzinie 17:00 - 19:00

Orkiestra Dęta Zastal zaprasza na wyjątkowy Koncert karnawałowy. Muzyczne gwiazdy i gwiazdeczki. W programie m.in.: muzyka taneczna, polki, przeboje muzyki filmowej, musicale oraz polskie i światowe hity.
Historia orkiestry od początku jej istnienia jest związana z Zaodrzańskim Zakładem Budowy Mostów i Wagonów „Wagmo”, który zaangażował 23 lutego 1947 roku Michała Kobaka i zlecił mu stworzenie orkiestry. Orkiestry jest też ściśle związana z wydarzeniami powojennej Polski, a przede wszystkim Zielonej Góry. Już 22 lipca 1947 roku ulicami Zielonej Góry po raz pierwszy przemaszerowała orkiestra „Wagmo” składająca się wtedy z 18 członków. W 1949 roku orkiestra dała 106 koncertów w mieście i na wsiach powiatu. Weterani zespołu wspominają, że przez cały rok nie mieli ani jednej wolnej niedzieli. Od początków istnienia orkiestra dęta „Zastal” uświetnia swoją grą Ingresy Biskupie, procesje Bożego Ciała, nabożeństwa, odpusty i festyny parafialne. Bierze udział w licznych konkursach i przeglądach. Wysokie poczucie społecznego obowiązku charakteryzuje członków orkiestry do dzisiaj. W maju 2002 roku orkiestra zajęła 2 miejsce podczas Lubuskiego Festiwalu Orkiestr Dętych w Sulęcinie.
Orkiestra Dęta Zastal istnieje już ponad siedemdziesiąt lat.

„Muzyczne gwiazdy i gwiazdeczki”
koncert karnawałowy w wykonaniu Orkiestry Dętej Zastal
22 lutego, godz. 17.00
Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus
Bilety w cenie: 30 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

Szczegóły

Data:
22 lutego
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Zielogórski Ośrodek Kultury
Festiwalowa 3
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/ZielonogorskiOsrodekKultury/