Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jubileusz 80. urodzin prof. Franciszka Pilarczyka

18 listopada 2019 o godzinie 17:00 - 19:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim mają zaszczyt zaprosić na

Jubileusz 80. urodzin prof. Franciszka Pilarczyka

Uroczystości jubileuszowe odbędą się 18 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w sali im. Janusza Koniusza Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Spotkanie będzie formą uhonorowania wieloletniej pracy i dorobku Profesora, a także okazją do spotkania z przyjaciółmi, a także byłymi oraz obecnymi studentami i współpracownikami.

Wydarzenie ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Prof. dr hab. Franciszek Pilarczyk jest doskonale znany zielonogórskiemu środowisku akademickiemu i bibliotekarskiemu. Jako bibliolog i historyk książki był przez dziesięciolecia obecny w kształtowaniu tożsamości naukowej wielu badaczy. W latach 1972-1991 i 1995-1998 pełnił funkcję dyrektora Biblioteki Głównej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, natomiast w okresie 1975-1986 kierował Zakładem Bibliotekoznawstwa tejże WSP. Autor wielu publikacji naukowych, poruszających problematykę ikonografii i emblematyki staropolskiej, związków słowa i obrazu w dawnej książce oraz dziejów książki i bibliotek północnego Śląska. Obecnie jest profesorem Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Fot. Aneta Michałowska.

Szczegóły

Data:
18 listopada 2019
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
Wojska Polskiego 9
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/