Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

II Marsz Równości

1 czerwca 2019 o godzinie 15:00 - 17:00

W sobotę 1 czerwca ulicami Zielonej Góry przejdzie drugi Marsz Równości – przemarsz wszystkich, którzy oczekują Polski otwartej, pełnej szacunku i bez nienawiści dla każdego obywatela.
Obieramy sobie za główny cel – podarowanie nadziei, dodanie odwagi i wsparcia wszystkim, których w codziennym życiu dotyka wykluczenie.

Według naszej opinii marsz jest doskonałym momentem, by pokazać, że Zielona Góra jest miastem, gdzie żyje wiele ludzi upominających się o prawa osób wykluczonych ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, płeć, rasę, niepełnosprawność, złą kondycję zdrowia psychicznego, wyznawaną religię czy bezwyznaniowość.

Wśród postulatów Marszu znalazło się żądanie uznania przez Państwo Polskie, którego osoby LGBTQ+ są pełnoprawnymi obywatelkami i obywatelami, ich prawa do miłości oraz nadania jej ram prawnych w kształcie, w jakim przysługują one parom różnopłciowym, a więc prawa do zawarcia związku małżeńskiego wraz z prawem do adopcji. Zagwarantowanie przez Państwo formalnych zasad dla istnienia rodzin funkcjonujących w modelu jednopłciowym, a także gwarancja ochrony przez Państwo każdej polskiej rodziny.

Tradycyjnie już osoby uczestniczące w Marszu Równości będą apelować do władz w sprawach związanych z problemami osób niepełnosprawnych, osób z zaburzeniami psychicznymi, kwestiami związanymi z równouprawnieniem kobiet w życiu społecznym i gospodarczym oraz wsparciem dla osób znajdujących się na uchodźstwie z powodu wykluczenia.

Pragniemy również podczas marszu upamiętnić tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W 2017r. Jako jeden z pierwszych prezydentów miast w Polsce wziął udział w Marszu Równości. W swoim przemówieniu podkreślał, że jego obecność wynika z jego chrześcijańskiego światopoglądu. “Chrześcijaństwo łączy, nie dzieli. Miłość może tylko łączyć”.
W tym roku głos nieżyjącego Pawła Adamowicza zabrzmi również w Zielonej Górze.

Marsz Równości w Zielonej Górze jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich organizacji pozarządowych, partii politycznych i osób prywatnych, które chcą przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.

Szczegóły

Data:
1 czerwca 2019
Czas:
15:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Plac Bohaterów
Zielona Góra, + Google Map