Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A. zaprasza na Dzień Otwarty

15 czerwca o godzinie 10:00 - 16:00

W najbliższą sobotę 15 czerwca, Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A, należąca do PGE Energia Ciepła, spółki w Grupie PGE, otworzy swoje drzwi dla mieszkańców miasta. Podczas tego dnia będzie można z bliska zobaczyć jak powstaje ciepło i energia elektryczna oraz dowiedzieć się na czym polega proces wytwarzania ciepła i energii w kogeneracji.

Dzień Otwarty w PGE Energia Ciepła to ogólnopolskie wydarzenie, jedyne w roku, podczas którego mieszkańcy mają okazję zapoznać się z pracą elektrociepłowni i elektrowni
w Krakowie, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie, Zgierzu, Rybniku, Wrocławiu, Bydgoszczy, Gorzowie, Toruniu, Gdyni i właśnie w Zielonej Górze.

Dzień Otwarty organizowany jest w elektrociepłowni w Zielonej Górze od 2010 roku.
W zeszłym roku elektrociepłownię odwiedziło blisko 600 osób.

W tym roku na zwiedzających będą czekać przewodnicy, pracownicy EC Zielona Góra, którzy opowiedzą o procesie produkcyjnym elektrociepłowni, pokażą nowoczesne instalacje w bloku gazowo-parowym, a także chłodnie wentylatorowe z których wydobywa się para wodna oraz wytłumaczą czym jest wysokosprawna kogeneracja i jak można zdalnie sterować siecią ciepłowniczą.

Oprócz zwiedzania z przewodnikiem goście będą mogli skorzystać z wielu innych atrakcji, od obserwacji nieba za pomocą lunety z Centrum Nauki Keplera, poprzez zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, po oglądanie z bliska sponsorowanej przez Fundację PGE Energia Ciepła karetki neonatologicznej Szpitala Uniwersyteckiego. Na uczniów i absolwentów szkół branżowych będą czekać stoiska związane z projektem „Energetyczna Kariera” zainicjowanym niedawno w PGE Energia Ciepła, którego celem jest zainteresowanie młodych ludzi karierą w branży energetycznej.

Działalność Grupy PGE jest oparta na łączeniu rozwoju ekonomicznego ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, dlatego poprzez organizację Dnia Otwartego PGE Energia Ciepła chce być blisko mieszkańców i dzielić się wiedzą na temat produkcji ciepła i energii, a także rozwiązań technologicznych przyczyniających się do lepszej jakości powietrza w mieście.

Dni Otwarte w elektrowniach i elektrociepłowniach PGE otrzymały wyróżnienie w raporcie FOB „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2018”.

Tegoroczny Dzień Otwarty w zakładach PGE Energia Ciepła odbywa się pod patronatem medialnym Polskiego Radia.

Szczegóły

Data:
15 czerwca
Czas:
10:00 - 16:00
Kategoria: