Uszkodzona skarpa wzdłuż ścieżki rowerowej do naprawy. Magistrat wyjaśnia (ZDJĘCIA)

1
445
fot. ZielonaNews.pl

Na początku lipca po ulewnych deszczach skarpa przy ścieżce rowerowej do Cigacic obsunęła się. Niebezpieczne miejsca zostały zabezpieczone taśmami.

W niektórych miejscach skarpa przy ścieżce rowerowej obsunęła się a wraz z nią barierki, zamontowane przy drodze dla rowerów. (czytaj więcej: Ścieżka rowerowa do Cigacic po ulewach zniszczona (ZDJĘCIA)).  Pod naszym postem na Facebooku Czytelnicy komentowali sprawę.

Dorota: No cóż jakoś mnie to nie dziwi. A kwestii koszenia, to może ktoś się tym w końcu zainteresuje, że w wielu miejscach wyrośnięte chwasty ograniczają widoczność kierowcom.
Łukasz: Mało tego, pełno kamieni na tej asfaltowej drodze , krzaki zasłaniają połowę ścieżki i po co te barierki od pola powinny odgradzać ulicę ścieżka powinna być 5 cm wyżej od ulicy . Kubicki zrobisz z tym coś ? czy będziesz miał klapki na oczach.
Adam: Przecież ścieżka jest w porządku, w czym problem? Przyroda sama próbuje usunąć niebezpieczną metalową instalację bo urzędnikom chyba brakuje wyobraźni jakie to może być groźne dla rowerzystów.
Marta: Oprócz tego ścieżkę miejscami mocno zarasta trawa i inne rośliny, fajnie jakby Miasto od czasu do czasu zainteresowało się tym tematem

Miet: Raczej barierki   swoja droga to było więcej niż pewne ze ta fuszerka zacznie się rozpadać
Karolina: Przecież i tak nikt po nich nie jeździ tylko “rowerzyści” zasuwaja ulica.   wiec kto by się przejął

Co z naprawą ścieżki rowerowej do Cigacic?

fot. ZielonaNews.pl
W sprawie ścieżki wysłaliśmy zapytania do magistratu. Urzędnicy wyjaśniają, że będzie konieczna naprawa.
– Niestety gwałtowne opady deszczu spowodowały uszkodzenie skarpy wzdłuż ścieżki rowerowej. Skarpa będzie wymagała odtworzenia oraz dodatkowego wzmocnienia narzutem kamiennym. Czekamy na opinię projektanta z zakresu hydrotechniki – poinformowała nas Monika Zapotoczna z biura prezydenta miasta.

Poziom wód gruntowych jest wysoki

Wyjaśniła także, że poziom wód gruntowych w tym obszarze w ostatnich miesiącach jest bardzo wysoki. – Podczas ostatnich ulew lustro wody sięgało góry rowu i taki poziom wód długo się utrzymuje. Spowodowało to mocne nasiąknięcie skarpy. Prace wzmacniające zostaną wykonane po przedłożeniu opinii i rozwiązania szczegółowego wzmocnienia skarpy w sprzyjających warunkach atmosferycznych i warunkach gruntowo – wodnych. Pytaliśmy także, o to, czy ścieżka zostanie naprawiona w ramach gwarancji, a jeśli nie to jakie będą koszty naprawy. W odpowiedzi otrzymaliśmy wyjaśnienie, że póki co ciężko określić  koszty naprawy.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Jeżdżę tedy co drugi dzień na rolkach, przed ulewami wcale nie było lepiej, ścieżka zarośnięta w kamieniach z pobocza.. na rolkach jeździć tam to wyczyn

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here