Umowa na remont mostu w Cigacicach podpisana. Będą utrudnienia (WIDEO)

3
2012
fot. ZielonaNews.pl

Dzisiaj w starostwie powiatowym podpisano umowę na remont mostu w Cigacicach. Koszt to ponad 11 mln zł. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm: PWB Inżynieria Jacek Garbacz (lider) i Probudowa.com Sp. z o.o (partner). Obie firmy są z Wrocławia. Już wiadomo, że będą czekać nas utrudnienia.Remont mostu w Cigacicach. Będą utrudniania

 

W ciągu dwóch lat ma zakończyć się remont mostu w Cigacicach. Realizacja inwestycji pociągnie za sobą utrudnienia dla mieszkańców miasta, bo jest pewne, że most na jakiś czas trzeba będzie zamknąć. – Na oddanie do użytku inwestycji mamy około dwóch lat. Jest to okres wystarczający, jeżeli nie napotkamy problemów, których nie dało się przewidzieć. W przyszłym tygodniu, po radzie budowy, wypełnimy zobowiązania umowy, w których mówi się o harmonogramie i planowanych zamknięciach – mówił Jacek Garbacz, reprezentujący wykonawcę inwestycji.

Jak długo będzie zamknięty most?Nie wiadomo jeszcze na jak długo trzeba będzie zamknąć most. – Nie jesteśmy w stanie tego określić, bo najpierw trzeba poznać rzeczywisty stan poszczególnych elementów. Otrzymaliśmy dokumentację od zamawiającego, ale musimy wykonać własną analizę stanu technicznego i wtedy będziemy mogli oszacować jak szybki będziemy mogli rozebrać płytę wyremontować elementy – wyjaśnił nam J. Garbacz. Wykonawca przedstawi kilka wariantów dotyczących tego jak mogłyby przebiegać kolejne etapy prac. – Będziemy to rozpatrywać tak, żeby jak najkrótszy był okres zamknięcia mostu dla samochodów. Najpierw będziemy starać się wykonać prace, które można wykonać bez zamknięcia obiektu. A później prace, w czasie których będziemy musieli go zamknąć – mówił J. Garbacz.

Były też lokalne władzeNa konferencji prasowej dotyczącej podpisania umowy między starostwem powiatowym, a wykonawcą wyłonionym w przetargu pojawili się także przedstawiciele lokalnych władz w tym poseł Jerzy Materna, dzięki któremu udało się zdobyć dofinansowanie na remont obiektu (czytaj więcej: Dofinansowanie mostu w Cigacicach), a także prezydent miasta Janusz Kubicki i przewodniczący rada miasta Piotr Barczak. – Kiedy zwróciłem się do pana posła, to pojechał do Warszawy i kilkanaście milionów na remont mostu się znalazło. Panie pośle wielkie podziękowania, bo to jest jedyna tak wysoko dofinansowana inwestycja w regionie. Dziękuję – mówił dziś prezydent miasta Janusz Kubicki.Jakie są założenia przetargu na remont mostu w Cigacicach?

Przedmiotem zamówienia jest: „Remont drogi powiatowej nr 1187F na odc. Od km 3+702 do km+188, w tym remont mostu w m.Cigacice w km 3+887 (dawniej km 3+650)”- roboty drogowo-mostowe”. W zakres prac dotyczących niniejszego przedmiotu zamówienia wchodzą: roboty drogowo-mostowe, w tym  roboty przygotowawcze, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, elementy ulic, fundamentowanie, –
zbrojenie, beton, konstrukcje stalowe, izolacje, odwodnienie, łożyska, dylatacje,
elementy zabezpieczające,  roboty rozbiórkowe, organizacja ruchu, budowa sieci zasilania oświetlenia mostu drogowego. Szczegóły dotyczące przetargu znajdziecie na stronie starostwa powiatowego: Przetarg na remont mostu w Cigacicach.PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Dlaczego dla pieszych, czy rowerzystów nie przewidziano przeprawy tymczasowej, chociażby łodzią? Mamy piękną ścieżkę rowerową Zielona Góra – Cigacice – Sulechów. Zamknięcie mostu oznacza, że nie będzie można z niej korzystać przez najbliższe 2 lata (zakładając, że inwestycja zakończy się zgodnie z planem).

  2. Dlaczego nie pomyślano o mieszkańcach Leśnej Góry i nie przygotowano tymczasowej drogi jak ludzie mają się dostać do lekarzy rodzinnych specjalistów, jak dowieść dzieci do przedszkola i szkoły zabrano autobusy, można było uruchomić minibusy ale nikt tym się nie zajął. Mówiliśmy o tym jak było spotkanie przy moście z przedstawicielami władz ze najpierw trzeba zrobić jakąś prowizoryczna tymczasową przeprawę przez Odrę. Prawdopodobnie firma remontująca nowy most korzystała z dojazdu na S3 przy moście to o ile jest to możliwe można było skorzystać z tej opcji.Jak zwykle zabrakło logiki no i pieniędzy.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here