Będzie dofinansowanie remontu mostu w Cigacicach

2
1012
fot. ZielonaNews.pl

Od 1 kwietnia przez most w Cigacicach nie przejeżdżają pojazdy przekraczające 3,5 tony, czyli autobusy, samochody ciężarowe i ciągniki. Konieczny jest remont mostu. Szkopuł w tym, że brakuje pieniędzy. A i jest spór kto mostem miałby się zająć (czytaj więcej: Most w Cigacicach). Pomocną dłoń wyciągnął premier.

Czytaj dalej za reklamą —>Jerzy Materna: zabiegałem o tę inwestycję

– Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o dofinansowaniu remontu mostu w Cigacicach. Zabiegałem o tę niezwykle ważną inwestycję dla naszego regionu, dziękuję Panu Premierowi za przychylność i wsparcie. Dofinansowany jest remont drogi powiatowej nr 1187F na odc. od km 3+702 do km 4+188, w tym remont mostu w m. Cigacice w km 3+887 (dawniej km 3+650) – poinformował na swoim fanpage poseł PiS Jerzy Materna.Szanowni Państwo!Wspaniałe wiadomości ❗️❗️❗️Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o dofinansowaniu remontu mostu w…

Publiée par Jerzy Materna sur Vendredi 30 août 2019

 

Kto powinien zająć się mostem?

Czytaj dalej za reklamą —>Przypomnijmy, że od miesięcy toczy się debata w sprawie mostu w Cigacicach. Po połączeniu miasta z gminą to właśnie miasto Zielona Góra miało zająć się mostem w Cigacicach. Na podstawie porozumienia z 18 grudnia 2014 r. z powiatem zielonogórskim, miasto Zielona Góra zobowiązało się do przejęcia zadań związanych z zarządzaniem, administrowaniem i utrzymaniem drogi powiatowej nr 1187F od granicy miasta Zielona Góra do mostu w miejscowości Cigacice, łącznie z mostem. Jednak miasto tłumaczy, że nie ma z czego sfinansować remontu, bo pieniądze, które mogłyby być przeznaczone na ten cel muszą być wykorzystane na utylizację niebezpiecznych odpadów w Przylepie. Magistrat tłumaczy, że przed połączeniem starostwo o problemie wiedziało, ale nie powiedziało miastu i wsadziło je na przysłowiową minę. W związku z tym oczekiwało, że to jednak starostwo przejmie pieczę nad mostem, bo ma również większe możliwości by starać się o dofinansowanie. Starostwo z kolei tłumaczyło, że nie może wziąć takich zobowiązań, bo inne inwestycje nie będą mogły być zrealizowane (czytaj więcej: Co z mostem w Cigacicach?) I tak trwały przepychanki, kto powinien most sfinansować. Póki co jednak wydaje się, że udało się znaleźć rozwiązanie problemu.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Stasiu, co ty po…rdolisz? A jak zrobisz wypadek na s-ce to którędy objazd? Poza tym tam mieszka wiele ludzi, co jeżdżą rowerem do pracy, a na s-ce nie można.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here