Szpital tymczasowy prawie gotowy. Zobaczcie, jak wygląda! (WIDEO)

0
529
fot. ZielonaNews.pl

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak sprawdzał dzisiaj postęp prac w szpitalu tymczasowym w Zielonej Górze. – Szpital 7 grudnia rusza. Cieszę się z tego bardzo – mówił dziś wojewoda lubuski.
Jak poinformował W. Dajczak dokonano niezbędnych odbiorów i budynek ma zgodę na użytkowanie. – Jestem tutaj dzisiaj i widzę, że te wszystkie ustalenia, które poczyniliśmy  z samorządem województwa są realizowane. Wszystko właściwie jest przygotowane. Wszystkie niezbędne odbiory, aby budynek mógł być oddany do użytku, są wydane. Inspekcja Budowlana, Inspekcja Sanitarna i Straż Pożarna również wydały niezbędne zgody – mówił W. Dajczak. I zapewniał, że 7 grudnia szpital rozpocznie działalność. – Widzimy, że jest to szpital doskonale przygotowany na przyjęcie pacjentów – mówił W. Dajczak. – Ten sprzęt, który już  został dostarczony jest sprzętem na najwyższym poziomie. Brakuje tylko kardiomonitorów i dozowników tlenu. One zostaną dostarczone jeszcze w tym tygodniu, do piątku. I cały pakiet tzw. startowy by szpital mógł rozpocząć funkcjonowanie, będzie gotowy – zapewniał wojewoda.
Jak wyjaśniał wojewoda, część łóżek, które teraz są covidowe będą przywracane dla pacjentów niecovidowych. – W ciągu najbliższego miesiąca planujemy zwolnić takie priorytetowe  niektóre oddziały szpitalne, a więc kilka oddziałów chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, okulistycznej, intensywnej opieki medycznej. To spowoduje, że pacjenci, którzy teraz mają nieco obniżoną dostępność do tych świadczeń, a wymagają hospitalizacji,  będą mogli mieć w pełni zaspokojone swoje potrzeby – doprecyzowała dyrektor Wydziału Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Bożena Chudak.
 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here