Skatepark na os. Pomorskim w opłakanym stanie. Mieszkańcy chcą by teren był uporządkowany

0
379
fot. Jacek Budziński

Mieszkańcy zgłaszają, że skatepark na os. Pomorskim wymaga remontu i prac porządkowych. W ich imieniu z prośbą o interwencję wystąpił radny Jacek Budziński. 
Korzystający ze skateparku zwracają uwagę na to, że zapadające się rampy powodują uskoki przez które klinują się koła a w konsekwencji dochodzi do bolesnych upadków.  proszą o to by sprawdzić czy rampy się nie zapadają. – Uszkodzony jest murowany element do slajdów. W dwóch ławkach brakuje oparć, siatki na boiskach są poluzowane i zużyte. Do tego na terenie przy ściance treningowej do tenisa ziemnego wyraźnie jest zniszczona w jednym miejscu nawierzchnia – wymienia w interpelacji radny. Podkreśla, że warto by również dokonać wymiany lub renowacji siatki odgradzającej skatepark od parkingu przy Konfinie.

Remont skateparku na os. Pomorskim. Co na to magistrat?

Urząd miasta wyjaśnia, że po okresie zimowym Zakład Gospodarki Komunalnej (ZGK) przeprowadził niezbędne prace porządkowe na wszystkich komunalnych placach zabaw oraz na terenach komunalnych. – Należy podkreślić, że prace porządkowe prowadzone są sukcesywnie, a ich realizacja odbywa się w ramach ustalonego harmonogramu – tłumaczą urzędnicy.
Prace porządkowe na os. Pomorskim

Magistrat tłumaczył, że 24 maja  ZGK prowadził prace porządkowe na terenie rekreacyjnym na osiedlu Pomorskim. – Koszona była trawa, czyszczono chodniki oraz porządkowano drogę dojazdową. W najbliższych dniach zostaną też wymienione zniszczone kosze na odpady, wykonane będą prace pielęgnacyjne i porządkowe na kwietnikach, a także odchwaszczony zostanie teren przeznaczony do gry w piłkę plażową. Do 30 czerwca 2023 r. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wykona naprawę i malowanie ławek – wymieniają urzędnicy.

Kontrole terenów komunalnych w Zielonej Górze

Urząd miasta podkreśla także, że na mocy podpisanej w maju umowy z firmą DEMAR co dwa tygodnie mają być przeprowadzane kontrole wszystkich terenów komunalnych, na których zamontowano urządzenia sportowo rekreacyjne. – Wszystkie zgłoszenia dotyczące przeprowadzenia koniecznych napraw są realizowane na bieżąco. Od momentu
podpisania umowy siatka na boisku do gry w piłkę plażową na Osiedlu Pomorskim była już
wymieniana. Niestety mamy do czynienia z częstymi przypadkami wandalizmu, dlatego uszkodzone elementy urządzeń sportowych są wymieniane systematycznie – tłumaczy magistrat.

Co z nawierzchnią?
Jednocześnie warto wyjaśnić, że nawierzchnia przed ścianką do gry w tenisa jest zniszczona
i wymaga wymiany na nową.-  Na jej modernizację nie ma zapisanych środków w budżecie Miasta 2023 roku, a ze względu na wysokie koszty nie ma możliwości jej naprawy w ramach bieżącego utrzymania terenów sportowych. Wskazana nawierzchnia wymaga kompleksowej modernizacji. Zadanie takie można wpisać do projektu budżetu Miasta na 2024 rok. Niemniej jednak w ramach bieżącego utrzymania sprawdzimy możliwość tymczasowego uzupełnienia ubytków w nawierzchni boiska przed ścianką do gry w tenisa i jeżeli będzie taka możliwość wówczas prace zostaną wykonane.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here