Rekordowa liczba narodzin w Zielonej Górze w 2016

0
1263
Najwyższa liczba narodzin od 15 lat

Liczba narodzin dzieci w Zielonej Górze w 2016 roku wynosi dokładnie 1839. To największa liczba narodzonych dzieci od 15 lat.

Liczba narodzin stale wzrasta

Zielonogórski szpital przyjął na świat w 2016 roku 1839 dzieci. Ta liczba stopniowo wzrasta z roku na rok. Kierownik oddziału położnictwa i ginekologii Sławomir Gąsior mówił na antenie Radia Zielona Góra, że czasem w ciągu jednego dnia odbywa się ponad 10 porodów, a niekiedy nawet 15. Pracownicy oddziału dbają o to, by wysoka ilość urodzeń była atutem, a pacjentki czuły się komfortowo.

Poród naturalny czy cesarskie cięcie?

Oddział w Zielonej Górze wyposażony jest w pięć miejsc porodowych oraz jedną salę do cięć cesarskich. Wyniki wskazują, że w ubiegłym roku 41% kobiet rodziło przy pomocy cesarskiego cięcia. To trochę mniej niż w poprzednich latach, jednak ta opcja jest coraz częściej wybierana przez przyszłe mamy.

Zielonogórski oddział położniczy ma trzeci stopień referencyjności, czyli taki, na którym rodzą się dzieci z najbardziej powikłanych ciąż i w związku z tym odsetek porodów zakończonych cesarskim cięciem nie jest wysoki w stosunku do innych, podobnych oddziałów.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here