Radni “przyklepali” zmiany przy rondzie PCK. Może tu powstać wieżowiec

3
1540
fot. ZielonaNews.pl

Podczas ostatniej sesji rady miasta radni przyjęli zmiany w projekcie uchwały dotyczącej zmian przy rondzie PCK w Zielonej Górze. To znaczy, że może się tutaj obiekt mający nawet 13 kondygnacji.

Zgłaszano uwagi, ale je odrzucono

O planach miasta dotyczących zmian w okolicach ronda PCK pisaliśmy w październiku. Chodzi o teren pomiędzy ulicą a parkiem św. Trójcy, tam gdzie kiedyś często stacjonował cyrk lub wesołe miasteczko. Mieszkańcy miasta mogli zgłaszać uwagi (czytaj więcej: Zmiany przy rondzie PCK). – Wpłynęły dwie wagi. Jedna uwaga wpłynęła od osoby fizycznej, która chciała, aby ograniczyć wysokość zabudowy do 25 metrów. Została w całości odrzucona. Druga uwaga od spółki, która chciała tam wstawić tablice reklamowe, świetlne. Też została w całości odrzucona, bo nie ma możliwości prawnej, żeby uwzględnić tę uwagę – wyjaśniał wiceprezydent Dariusz Lesicki.

Budynek może mieć nawet 13 kondygnacji

Zgodnie z przyjętym planem wysokość przewidzianej zabudowy może  sięgać od 3 do 13 kondygnacji nadziemnych, nie większej jednak niż 45 metrów. – Uwzględniliśmy propozycję, które padały jeśli chodzi o miejsce parkingowe, czyli 1 miejsce parkingowe na 6 gastronomicznych i 1 miejsce parkingowe na 4 miejsca hotelowe – tłumaczył Lesicki. Co ciekawe, projekt planu miejscowego przewiduje w tym miejscu wyłącznie zabudowę usługową bez funkcji mieszkaniowej, która dopuszczona była w poprzednim planie. Projekt planu dopuszcza jeszcze lokalizację pylonów oraz obiektów masztowych.Usługi i gastronomia

Zgodnie z przyjętym planem ustalono, że przeznaczeniem podstawowym będzie zabudowa usługowa z wyłączeniem gastronomii. Z kolei przeznaczenie uzupełniające oznaczone jest jako zabudowa z zakresu gastronomii. Jednocześnie w planie określono wskaźnik powierzchni zabudowy do 65 procent. Za nowym panem zagłosowało 20 radnych. Jeden wstrzymał się od głosu.

 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. A dlaczego tylko 45m wysokości? Nie może być 100? Może więcej jeszcze? I niech się nazywa QbickTower

  2. Miał być kiedyś dawno temu w mieście wielki hotel Polan Budowę porzucono, obiekt rozebrano, co jest obecnie każdy wie…

  3. To teraz pytanie za milion punktow. Gdzie pomieszczą tam auta? Zaje… nam parkingi osiedlowe !!!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here