Zmiany przy rondzie PCK. Budynek będzie mógł mieć 13 kondygnacji

8
3874
fot. ZielonaNews.pl

Do 15 listopada można zgłaszać uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie Ronda PCK w Zielonej Górze. Plan do wglądu będzie dostępny w urzędzie miasta do 30 października. Uwagi można zgłaszać do 15 listopada.Zmiany dotyczą terenu pomiędzy ulicą a parkiem św. Trójcy, tam gdzie do tej pory często stacjonował cyrk.  W ramach zmian teren ten może być wykorzystany pod usługi. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku pojawił się pomysł budowy w tym miejscu hotelu (czytaj więcej: Hotel w rejonie ronda PCK). Z pytaniem, czy zmiany w planie są związane z budową hotelu skierowaliśmy się do urzędu miasta. Czekamy na odpowiedź.Budynek wyskoki na 13 kondygnacji

Jak czytamy w planie zagospodarowania przestrzennego, dla tego terenu ustala się przeznaczenie podstawowe jako zabudowa usługowa z wyłączeniem gastronomii. Zkolei przeznaczenie uzupełniające oznaczone jest jako zabudowa z zakresu gastronomii. Jednocześnie w planie określono wskaźnik powierzchni zabudowy do 65 procent. Wysokość przewidzianej zabudowy może  sięgać od 3 do 13 kondygnacji nadziemnych, nie większej jednak niż 45 metrów. Plan dopuszcza lokalizację zabudowy o wysokości do 2 kondygnacji nadziemnych zajmującej do 400m² powierzchni zabudowy przy czym nakazuje się stosowanie na nim dachu zielonego. Całą treść projektu planu a także rysunek znajdzie na stronie urzędu miasta: Projekt planu w rejonie ronda PCK.Gdzie można zobaczyć plan?

Plan można zobaczyć w dniach od 9 do 30 października 2019 r., w siedzibie Urzędu Miasta w Zielonej Górze, ul. Podgórna 22, 65-24 Zielona Góra, w pokoju nr 809, w godzinach od 8.00 do 14.00.  Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 23 października 2019 r. w siedzibie Urzędu Miasta Zielona Góra przy ul. Podgórnej 22 w pokoju nr 810 o godzinie 13.00.

Można wnosić uwagi

Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy, każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi.    Uwagi należy składać na piśmie do Prezydenta Miasta Zielona Góra z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 listopada 2019 r. 


 

 

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ

8 KOMENTARZE

 1. Zamiast parku gdzie codziennie dużo ludzi przesiaduje lepszy będzie 13 piętrowiec, gratulacje, już 2 duże sklepy w tej okolicy to jakieś nieporozumienie (pod względem ich wyglądu który przypomina hale magazynowe) a do tego jeszcze brakuje wieżowca, cudowna urbanistyka w właściwie jej brak

 2. Park to park a trawnik cyrkowy to trawnik cyrkowy…
  Jestem za zagospodarowaniem tego trawnika ale powinno być więcej pięter bo najwyższy budynek w województwie w GW ma 16 kondygnacji (UW).
  Trzeba też wziąć się za opuszczony budynek miejski Chopina 11/13

 3. Chyba nie chodzi tu o kondygnacje a wysokość budynku bardziej.
  Pijesz do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie bo ma 42 piętra,
  natomiast wieżowiec Sky Tower we Wrocławiu ma 51 i jest niższy…

 4. Powinni zrobić „Teren zielony” zwykły trawnik z ławkami. Tyle sie mówi o betonozie. Więcej zieleni. Już kerfur i kastorma to jest lekkie przegięcie.

 5. Dlaczego tylko 13 piętek? Dajmy od razu 25 pięter – niech sobie taki najwyższy budynek w mieście “stoi wśród zieleni”. Będzie przynajmniej jakaś spuścizna dla potomnych i pamiątka z początku wieku.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here