Prezydent raportuje: przy ul. Batorego piknik, 30 osób na dzikiej Ochli, picie piwa na Górce Tatrzańskiej

2
5064
fot. ZielonaNews.pl

Sobota była jednym z cieplejszych i przyjemniejszych dni w ostatnim czasie. Niestety w pełni cieszyć się pięknym dniem nie mogliśmy, bo od 24 marca w Polsce wprowadzano zakaz przemieszczania się (poza wyjątkowymi sytuacjami). Przepisy zabraniają także gromadzenia się. Zakazy mają na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wirusa. Jednak nie wszyscy się do nich stosują. O takich przypadkach poinformował dziś prezydent miasta Janusz Kubicki na swoim fanpage.

Miasto prawie puste
Janusz Kubicki raportował, że miasto było prawie puste. Ale zdarzyły się przypadki złamania zakazu.

fot. ZielonaNews.pl

Na dzikiej Ochli pojawiło się 30 osób mimo, iż trąbimy od kilku dni, że teren zamknięty. Przy jednym z bloków na Batorego sąsiedzi urządzili sobie piknik . Musiała interweniować straż miejska. Nasz dron namierzył na Górce Tatrzańskiej młodzieńców spożywających piwo. Wysłano patrol policji. W Parku Sowińskiego 6 mężczyzn dorosłych spożywała alkohol. Ponieważ nie reagowali na komunikaty naszych strażaków. Wezwano patrol Policji, który podjął skuteczną interwencję. W sumie było kilka grup młodych ludzi, którzy korzystając z dobrej pogody postanowili się spotkać przy piwku. Na widok naszych patroli z reguły pierzchliraportuje prezydent na swoim fanpage.

Policja nadaje komunikaty
Ostatnio informowaliśmy także, że policja monitoruje sytuację w mieście i przez megafony informuje o zakazie gromadzenia się (czytaj więcej: Policja nadaje komunikaty przez megafony – WIDEO). – Mamy specjalne komunikaty, które nadajemy przez megafony – mówiła dla ZielonaNews.pl Małgorzata Barska, rzeczniczka policji. Urząd miasta także podobne komunikaty wysyłał z systemu nagłaśniania, które było słychać w wielu miejscach w Zielonej Górze.

Zakaz gromadzenia się na placach zabaw i siłowniach

fot. ZielonaNews.pl
W mieście obowiązuje całkowity zakaz korzystania z placów zabaw, siłowni plenerowych (wiele z nich jest oznaczona specjalną taśmą). Wśród miejsc, w których nie można się gromadzić jest dzika Ochla (pojawiły się tam również komunikaty) i Park Piastowski. Przypominamy także, że poruszać się razem mogą maksymalnie dwie osoby (nie dotyczy rodzin. Czytaj więcej: Zakaz przemieszczania się. Czy można wyjść na spacer?)

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Nie wychodzić z domu, ciekawe czy prezydent miasta Zielona Góra był lub jest w marketach budowlanych. Ruch tam jest ogromny ale jak to mówi Dyrektor jednego z marketu koronawirus jest poza sklepem natomiast w środku jego nie ma. Ludzi jest tak dużo że brakuje miejsc na parkingu. Dopóki nie zamkniemy sklepów budowlanych poza sprzedażą przez telefon i Internet z dowozem nie ograniczymy wzrostu zachorowań.

  2. Pierdole nie kotka bez młotka z panika minęła, ludzie widzą, że nikt nie choruje. I mają gdzieś zakaz niezgodny z prawem – bo wydany nie przez rząd. Liczba zmarłych we Włoszech i Hiszpanii jest prawie połowę mniejszą niż w styczniu 2017. Wtedy nikt niczego nie zamykał.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here