Prezydent o usterkach, opóźnieniach i zmianach na ul. Boh. Westerplatte

7
770

Miało być pięknie i naprawdę mogliśmy pisać o efekcie remontu miłe słowa, ale rozczarowanie jednak pozostaje, tak jak i usterki. Prezydent miasta opowiada o remoncie i ciągłych zmianach.

O zegarach, płytkach i taksówkach

Podczas audycji w Radiu Index, prezydent Janusz Kubicki przyznał, że zegary odmierzające czas przy sygnalizacji świetlnej powrócą, ale o tym już informowaliśmy (czytaj: Wkrótce powrócą zegary na ul. Boh. Westerplatte). Jak twierdzi prezydent zegary zniknęły ze względu na rozporządzenia ministra, ale te są już nieaktualne. Kolejną ważną kwestią są popękane i nierówne płytki – Oczywiście będziemy wymagać od wykonawcy wyrównania nawierzchni i chodników, to nie podlega dyskusji. One będą poprawione – powiedział i zapewnia, że wszystko będzie prawidłowo, ale o tej sprawie też Was informowaliśmy (czytaj: Kiedy zostaną naprawione buble na ul. Boh. Westerplatte?). Jak twierdzi Janusz Kubicki, mieszkańcy wielokrotnie podważają projekty i zapewnienia prezydenta, a później okazuje wszystko jest, jak być powinno. Kolejną kontrowersyjną kwestią jest likwidacja postoju taksówek. Wprawdzie zatoczki dla taksówek powstały, to daleko im do dawnego postoju. – Od wielu lat mówiliśmy, że to zostanie zmienione. Jeżdżąc ul. Boh. Westerplatte zwracałem uwagę na ten postój i prawdę mówiąc często było tam pusto. Sam korzystam z taksówek i przeważnie wzywam je telefonicznie – powiedział, ale zapewnił, że jeśli będzie taka potrzeba to powstaną kolejne miejsca dla taksówek.

Będzie zielono

Mieszkańcy miasta uważają, że „nowa” ul. Boh. Westerplatte jest betonowa. Zieleń jednak ma powrócić. Zamiast dawnego postoju powstanie skwer. – Chcemy, żeby powstał tam skwer. Tam jest pomnik Łukasiewicza, człowieka związanego z naftą. Chcielibyśmy, żeby to miejsce zyskało powagi – powiedział prezydent. Prezydent odpowiedział na zarzuty i niezadowolenie mieszkańców, teraz czas czekać, aż obietnice zmian zostaną spełnione.

PODZIEL SIĘ

7 KOMENTARZE

  1. Warto by jeszcze wspomnieć o wiecznie zastawionym samochodami chodniku przy sklepie Żabka i traf, obok galerii Grafitt – mimo wyznaczonych miejsc parkingowych, większość kierowców podjeżdża praktycznie pod same wejścia do lokali, blokując tym samym przejście pieszym i niszcząc nawierzchnię chodnika.

  2. Myślę, że 90% klientów zamawia taksówki telefonicznie. Ale przecież gdzieś te taksówki muszą stać. Po to są postoje dla taxi. Janusz ogarnij się.
    „Jak twierdzi Janusz Kubicki, mieszkańcy wielokrotnie podważają projekty i zapewnienia prezydenta, a później okazuje wszystko jest, jak być powinno.” Hahaha!!! Kepler na papierze wyglądał ładnie a jak jest w rzeczywistości każdy widzi. To taki pierwszy z brzegu przykład.

  3. Zieleń jest – podświetlenie w lampach.
    Zostało jeszcze przemalować te piękne barierki też na zielono i git.

  4. Przestańcie bić piane na temat wiecznie zasyfionego postoju taksówek. Sikający po krzakach taksiarze, rzucanie chleba etc. Najbardziej krzyczą oczywiście niezrzeszeni taksówkarze.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here